SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Basın, demokrasinin vazgeçilmez unsurudur”

“Basın, demokrasinin vazgeçilmez unsurudur”
Bu haber 28 Temmuz 2019 - 23:14 'de eklendi ve 65 kez görüntülendi.

Gazeteciler ve Basın Bayramı’nın 111. Yıldönümü vesilesiyle Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu gazetemizi ziyaret etti. Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, basının demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olduğunu söyledi.

24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle gazetemizi ziyaret eden Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Gazetemiz Kurucusu Bülent Boztepe ile bir araya geldi. İlçede yapılması gerekenler ve yapılacaklar hakkında görüş alışverişinde bulunulmasının ardından Belediye Başkanı Karamehmetoğlu Basın Bayramımızı kutladı.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, basının demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olduğunu belirterek özetle şöyle konuştu;

“Çoğu zaman verdikleri emeği ve yaşadıkları zorluğu göremediğimiz basın mensuplarımızın meslek grupları arasındaki yeri son derece kıymetlidir. Demokratik sistemin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basınımızın toplumsal değerlere, hukuka ve basın meslek ilkelerine uygun şekilde kamuoyunu yaşanan gelişmelerden haberdar etmesi, halkımızı bilgilendirmesi demokrasimizin gelişmesi ve gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

İlçemizde de kamuoyunu aydınlatıcı bir görev üstlenen Çermik Gazetesi’nin, aynı bilinç ve görev anlayışı içerisinde, ilçemizin sosyoekonomik ve kültürel yönden kalkınmasına katkı sağlamaya devam edeceğine yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramınızı en içten duygularımla kutluyor,  sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum.”

Çok sayıda hemşerimizde ve STK Temsilcileri, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” nedeniyle telefonla arayarak, sosyal medyadan mesaj göndererek bayramımızı kutladılar.

Ayrıca Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Diyarbakır İl Müdürü Fikret Dişlioğlu da Gazetemize; “Değerli Basın Mensupları; 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramınız kutlu olsun. Meslek hayatınızda başarılar dileriz” mesajı gönderdi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA