SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Başkan Karamehmetoğlu verdiği sözü tuttu

Başkan Karamehmetoğlu verdiği sözü tuttu
Bu haber 05 Şubat 2018 - 0:26 'de eklendi ve 150 kez görüntülendi.

-Yerli ve yabancıların uğrak yeri pazardaki işyerlerine sundurma yapılıyor

 

İlçemizin süt ve süt ürünleri ile üzüm ürünleri, bakliyatın satıldığı üstü kapalı Pazar yerinde gerekli düzenlemeler yapııp, boyatılarak güzel bir görünüme kavuşturulurken, pazardaki işyerlerine sundurma yapılıyor.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, “esnafa verdiğim sözü yerine getirmekten mutluyum. Biz siyasete amaç için değil vatandaşa hizmet aracı olarak kullanıyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, daha önce eski pazarın üzerindeki çatının çarşı içi ve Saray mahallesine doğru olan yönlere doğru 4’er metre uzatıldığını, çatının tamamen boyandığını anımsatarak, Pazar yerini esnaflarla işbirliği yaparak daha da güzelleştirmenin adımını attıklarını söyledi.

Köylerden gelen vatandaşların Pazartesi ve Cuma günleri ürünlerini getirerek çok daha iyi koşullarda tüketicilerle buluştuğunu bildiren Başkan Karamehmetoğlu, Pazar yerindeki esnaflarla daha önce yaptıkları görüşmeler doğrultusunda işyerlerinin Diyarbakır Balıkçılarbaşı, Ergani ve Siverek’teki işyerlerine yapıldığı gibi tek tip sundurma yapılması konusunda sundurma yapımına da en kısa sürede başlanacağını bildirdi.

Sundurmalarla işyerlerinin çok güzel bir görünüme kavuşacaklarını, yapılacak sundurmaların yarısını Belediye olarak üstlendiklerini belirten Başkan Şehmus Karamehmetoğlu, “Bu konuda esnaflarımız sundurmayı gerçekleştirecek esnaflarla görüşüp anlaştılar. Yapılacak harcamanın yarısını Belediye olarak üstlendik. Belediye olarak her zaman esnafımızın yanında olacağız. Onlar, ilçemize gelen yerli ve yabancılara hizmet veriyorlar. Dolayısıyla hizmet verirken çok daha iyi şartlarda bunu gerçekleştirmeleri çok önemli. Bütün işyerleri aynı olacak” diye konuştu.

Başkan, üstü açık olan kasapların da yer aldığı köylü pazarında köyden gelen vatandaşların yağışlı ve soğuk havalarda ve yaz ayında güneşin altında ürünlerini sattığını bildirmiş, bu konuda da, şöyle konuşmuştu;

“Tüm bu olumsuz koşulları ortadan kaldırmak ve köyden gelen vatandaşlarımızın daha iyi koşullarda ürünlerini satmaları için önümüzdeki yıl Pazar yerinin üstünü kapatacağız. Bunu yaparken pazarda gerekli düzenlemelerde yapacağız. Bilindiği gibi özellikle yaz aylarında çevre il ve ilçelerden çok sayıda vatandaş ilçemize gelmektedir. Bunlarda alışverişlerini buradan yapmaktadır. O nedenle sıkışlığı önlemek için mutlaka düzenleme yapmamız gerekiyor. Ayrıca belli yerlere banklar yerleştirerek, yorulanların burada dinlenmelerini sağlayacağız. Amaç hem satan hem de alanın çok iyi koşullarda alışverişini yapmasını sağlamaktır. Çatının yapılması ile buradaki esnaflarımız da çok rahat edecektir.”

Esnaflar ve vatandaşlar eski pazarın çok güzel olduğunu, önümüzdeki yıl da yeni pazarın üzerinin kapatılması ise ilçemizdeki pazarlarda alış verişe gelen yerli ve yabancıların rahat edeceğini belirterek, Başkan Şehmus Karamehmetoğlu’na teşekkür ediyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa