SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Bayrak Mahallesinde kuduz şüphesi

Bayrak Mahallesinde kuduz şüphesi
Bu haber 15 Nisan 2019 - 0:12 'de eklendi ve 156 kez görüntülendi.

İlçemize bağlı Bayrak Kırsal Mahallesinde kuduz şüphesiyle bir köpeğin kafası kesilerek, incelenmek üzere Diyarbakır’a gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, kırsal mahalle dışından gelen bir köpeğin mahalledeki köpek ve büyükbaşlara saldırdığını belirten mahalle sakinleri, hayvanlarda görülen değişim üzerine durumu yetkililere haber verdi.

Yapılan ihbarın üzerine İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan ekipler, Bayrak Mahallesine giderek kuduz şüphesi olduğu belirtilen köpeği itlaf ederek kafasını incelenmek üzere Diyarbakır Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne gönderdi.

Müdürlük laboratuvarında yapılan inceleme neticesinde hayvanın kuduz olduğunu tespit edilmesi halinde mahallenin karantinaya alınacağı belirtildi.

Bu arada şüphelere karşılık, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde görevli veterinerler, köpeğin saldırdığı büyükbaş hayvanları karantinaya alarak gerekli müdahaleyi gerçekleştirdi.

Mahalle genelinde gerekli aşılama ve ilaçlama çalışması yapılırken, İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından da hayvanlara dokunduğu belirtilen bir çocuk, Ergani Devlet Hastanesi’ne gönderilerek kuduz aşısı yapılması sağlandı.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa