SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Bayram öncesi tam 1000 aileyi sevindirdi

Bayram öncesi tam 1000 aileyi sevindirdi
Bu haber 11 Haziran 2018 - 1:46 'de eklendi ve 324 kez görüntülendi.

-Bu ayın 24’ünde yapılacak Milletvekili seçim için AKP’ye başvurmuş, aday gösterilmemişti

Bu ayın 24’ünde yapılacak Milletvekili seçimlerine AK Parti’den Diyarbakır adayı olmak için başvuran, ancak listeye alınmayarak aday gösterilmeyen işadamı hemşerimiz, Murat Yaşar Arıtürk, bayram öncesi tam 1000 aileyi sevindirdi.

İçerisinde pirinç, çay, şeker, sıvı yağ, kuru fasulye, zeytin, salça, tuz ve makarna çeşitlerinden oluşan 1000 yardım kolisi kamyonla ilçemize getirildi. İşadamı hemşerimiz Murat Yaşar Arıtürk adına hazırlanan yardım kolileri, ağabeyi Tevfik Arıtürk tarafından yardıma muhtaç aileler tek tek belirlenip, hak sahiplerine davet edilerek veya evlerine kadar götürülerek teslim edildi.

Bayram öncesi yoksul ve yardıma muhtaç aileleri sevindiren işadamı hemşerimiz Murat Yaşar Arıtürk’e teşekkür eden aileler, bayram öncesi yapılan gıda yardımı ile mutlu olduklarını söyledi. Ramazan Bayramına daha rahat gireceklerini belirten vatandaşlar, “Hemşerimiz bu yardımı istediği yerde yapabilirdi. Ama o bizleri düşünerek, ilçesine kadar gönderip, bizleri sevindirdi. Bu çok önemlidir. Gerçekten kendisine sonsuz teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

Bu tür yardımların diğer işadamlarına örnek olmasını isteyen bazı vatandaşlar, “İlçemize zaman zaman yardım yapılıyor. Kış aylarında özellikle yardıma muhtaç ve yoksul öğrenciler de giydiriliyor. Mübarek bayramlarda da yoksullarımıza gıda ve nakdî yardım yapılıyor. Yoksulu el uzatmak dinimizin de gereğidir” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa