SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Bayramı, bayram gibi kutladık

Bayramı, bayram gibi kutladık
Bu haber 18 Haziran 2018 - 0:13 'de eklendi ve 110 kez görüntülendi.
  • Mezarlıklar ziyaret edildi, büyüklerin elleri öpüldü, çocuklar gönüllerince eğlendi

Ramazan bayramı ilçemizde huzur içerisinde kutlandı. Bayram süresince başta asri mezarlık olmak üzere mezarlıklar ziyaret edildi, dualar okundu. Bayram süresinde başta aile büyükleri olmak üzere akraba ve dostlar ziyaret edildi, elleri öpüldü, çocuklara bayram harçlığı verildi.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, arefe günü çarşıyı gezerek, işyerleri sahipleri ile alış-veriş yapanlar ile ilçe halkının bayramlarını kutladı. Başkan Karamehmetoğlu, bir ay oruç tutularak, teravih namazı kılınarak, zekat ve fitreler verilerek gelinen bayram sevincini, birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın büyük mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Büyükleri ziyaret etmek, hal ve hatırlarını sormak, onlarla bir kaç dakika da olsa birlikte olmanın ilçemizin en önemli özelliklerinden biri olduğunu belirten Başkan Şehmus Karamehmetoğlu, “Gerçekten bu ziyaretler insana huzur veriyor, sevinç veriyor. Yaşlılarımızın hayır dualarını almak çok önemlidir. İnanıyorum ki bunu başardık tabi çocuklarımızı da unutmadık. Onların sevincine ortak olduk. Nice bayramlarda birlikte olmayı diliyorum” dedi.

Öte yandan Kaymakamlık, kutlanan Ramazan Bayramını vatandaşların huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla özellikle kalabalık alanlarda güvenlik tedbirleri aldı, karayollarında trafik ekipleri kontrollerde bulundu, devlet hastanesi acil serviste önlemler alındı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA