SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Belediye Başkanı; “bu süreci el birliği ile atlatacağımızı umut ediyoruz”

Belediye Başkanı; “bu süreci el birliği ile atlatacağımızı umut ediyoruz”
Bu haber 30 Mart 2020 - 0:12 'de eklendi ve 130 kez görüntülendi.
  • Belediye Başkanı ve İlçe Sağlık Müdürü eldiven ve maske dağıttı

 

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ve İlçe Sağlık Müdürü Fırat Türken, korona virüse karşı Pazar esnafına ve alışveriş yapan vatandaşlara eldiven ve maske dağıttı. Belediye Başkanı Karamehmetoğlu; “bu süreci el birliği ile atlatacağımızı umut ediyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ve İlçe Sağlık Müdürü Fırat Türken vezabıta müdürlüğü ekipleri, dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı ilçedeki esnaf ve vatandaşlara maske ve eldiven dağıttı. Ekipler ayrıca, virüse karşı alınacak tedbirler konusunda vatandaşları bilgilendirdi.

İlçe genelinde dezenfeksiyon, temizlik ve bilgilendirme çalışmalarını sürdüren belediye, sebze hali, kapalı pazar ve Çukur Mahallesinde esnaf ve dışarı çıkmak zorunda kalan vatandaşlara eldiven ve maske dağıtarak bilgilendirme çalışması gerçekleşirdi.

Çermiklilerin sağlığını önemsediklerini kaydeden Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu; “Çermik genelinde koronavirüs salgını önlemleri kapsamında daha tedbirli olunması, dünyanın başına bela olan bu salgının yayılmasını önlemek amacıyla vatandaşlarımızın korunması için eldiven ve maske dağıttık. Yeni maske siparişlerini de verdik. Tüm vatandaşlarımıza yetecek maskelerin kısa sürede elimize ulaşacağını umuyoruz. Maskelerin tedariki tamamlandıktan sonra vatandaşlarımıza dağıtımını gerçekleştireceğiz.

Bunun yanı sıra özellikle Pazar esnafını maskesiz ve eldivensiz çalışmaması konusunda uyardık. Gençleri, hastalığı sevdiklerine taşımamaları ve gereken önlemleri almaları konusunda bilgilendirdik. Bu süreci el birliği ile atlatacağımızı umut ediyoruz. Çermiklilerin bu konuda duyarlı olmaları için ekiplerimizle canla başla çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa