SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Belediye Başkanı; “Ne taahhüt ettiysek yaptık”

Belediye Başkanı; “Ne taahhüt ettiysek yaptık”
Bu haber 07 Ekim 2019 - 0:21 'de eklendi ve 160 kez görüntülendi.
  • Çermik’in çehresi 5 yılda değişecek

 

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, beş yılda Çermik’in çehresinin değişeceğini söyledi. Belediye Başkanı Karamehmetoğlu; “Ne taahhüt ettiysek yaptık” dedi.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, yapılacak ve yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmede bulundu. Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, ilçede hayal edilemeyecek çalışmaları yaptıklarını bundan sonra da ilçeyi güzelleştirmek için çalışmaların aralıksız sürdürüleceğini söyledi.

Çalışmalar doğrultusunda herkesin görüşlerini aldıklarını, bu yüzden de gece gündüz demeden vatandaşlarla iç içe olduğunu belirten Belediye Başkanı, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Kaplıca bölgemizin teşvik bölgesinden kaldırılmasına biz de üzüldük. Ama 15 yıl boyunca hiçbir yatırımcı veya hemşerimiz buraya gelip yatırım yapmaz mı? Tabi ki biz vazgeçmedik. Hayata geçirilecek olan master plandan sonra Mart ayında Belediye, Kaymakamlık ve Valilik olarak Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile temasa geçerek ilçemizi tekrar turizm teşvik bölgesine alınmasını sağlayacağız.

Biz yaptıklarımız ve yapacaklarımız çalışmalarda her kesimin görüşüne önem veriyoruz. Özellikle halkımızın istek ve talepleri bizim için emirdir. Çünkü biz onların hizmetkârı olmak için bu koltukta oturuyoruz. Gece gündüz demeden vatandaşlarımızın şikâyetlerini, istek ve taleplerini dinliyoruz ve bu doğrultuda çalışıyoruz. Sadece vatandaşlarımızdan sabır istiyoruz. İlçemizin çehresini 5 yılda değiştireceğiz. Sayın Valimiz, Kaymakamımız, milletvekillerimiz ve en önemlisi Sayın Cumhurbaşkanımızdan büyük destek alarak bunları gerçekleştireceğiz. Çünkü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ilçemizi çok seviyor. Bu yüzden Çermik’i hak edilen yere getireceğiz.

Geçmişte hayal olan doğal gaz bugün evlerimizde kullanılıyor. İstemeden çabalamadan bir şeyin sahibi olamazsınız. DİSKİ Genel Müdürümüzü ilçemize davet ettim (Asbest borularla su içiyoruz) dedim. Bugün şehrin her tarafında su borularının değişimi yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi ile görüşerek köy içlerinin kilitli parke taşı döşenmesi sadece ilçemizde gerçekleştirildi. 9 köyün içi tamamen kilitli parke taşı ile döşendi.

İlçemizde park yoktu, Çermik için utanç yeri olan çöplükte şimdi tertemiz bir park var. Eksiklerimiz yok mu tabi ki var. 15 Temmuz parkının su ve elektrik sıkıntısı var. Onu da çözüp kalan işlerini tamamlayacağız.

Yine hamamlar ile ilgili Bakanımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde yapıldığı günden beri yenileme çalışması yapılmayan tarihi hamamları aslına uygun restorasyonunu gerçekleştirdik.

Yapılacak olan çalışmalarda da Valimiz, Kaymakamımız, ilçe başkanımız ve teşkilatımız ile görüşerek yol haritamızı belirleyeceğiz.

2.5 yıl gibi kısa bir sürede yapılan bu çalışmalarda tabi ki en büyük destekçimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Kendisine ilçem adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA