SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Belediye Başkanlığı yarışında aday adayı yağmuru

Belediye Başkanlığı yarışında aday adayı yağmuru
Bu haber 18 Kasım 2018 - 23:58 'de eklendi ve 612 kez görüntülendi.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için ilçemizde adeta aday adayı yağmuru var. Ak Parti’den 12 kişi aday adaylık için başvuru yaptı.

Önümüzdeki dönem yapılacak olan yerel seçimler için partiler çalışmalarını hızla sürdürürken, iktidar partisinde aday adayları belli oldu. Cuma günü son olan başvurular neticesinde 12 kişinin aday adaylığı kabul edildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ak Parti İlçe Başkanı Sehit Kaya, evrakların sistem üzerinde genel merkeze gönderildiğini belirterek şöyle konuştu;

“Yapılacak yerel seçimler öncesi ilçemizden; Yunus Yıldız, Ramazan Yıldız, Nurettin Dalkılıç, Nurettin Akdağ, Mustafa Petekkaya, Ali Kemal Akdağ, Ethem İpek, Şehmus Karamehmetoğlu, Şehmus Ağaçhanlı, Sadık Karaca, Mehmet Yeşilmeşe ve Murat Kara aday adayı oldular. İlçemize, Diyarbakır’a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Genel merkezden alınan karar gereği mevcut belediye başkanları ve ilçe başkanlarının aday başvurusu yapmasına gerek yok. Aday adayı olan kişiler, genel merkez tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda incelenecek. Parti kriterine uygun olan aday belirlendiği takdirde aday olarak gösterilecek. Aday belirlenememesi dahilinde mevcut belediye başkanı veya ilçe başkanı aday olarak gösterilecek.”

Ak Parti dışında, CHP’den Abdülkadir Akdağ’ın aday adaylığa başvurduğu öğrenildi. İYİ Parti’de çalışmaların sürdüğü, HDP’de ise başvurularının 20 Kasım’da başlayacağı öğrenildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA