SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Belediyeciliğe döneceğiz”

“Belediyeciliğe döneceğiz”
Bu haber 06 Mayıs 2019 - 0:06 'de eklendi ve 164 kez görüntülendi.

-“Beklenti çok. Kısa vade de yapacaklarımızı belirledik”

 

Komşu ilçemizi Çüngüş’ ün Saadet Partili Belediye Başkanı Ali Suat Akmeşe, kısa sürede asli görevlerine, yani Belediyeciliğe döneceklerini söyledi. Başkan Akmeşe, “Beklenti çok. Kısa vade de yapacaklarımızı belirledik” dedi.

Başkan Ali Suat Akmeşe gazetemize yaptığı açıklamada, Belediyenin 16 milyon lira borcu olduğunu anımsatarak, bu durumda Çüngüş’te yaşayan nüfusu yaklaşık 15 bin lira borç yükü altında olduğunu öne sürdü.

Belediyenin çalışan hiçbir aracının bulunmadığını kaydeden Başkan Akmeşe, “1 kepçe ile 1 binek otomobil var. İkisi de maalesef arızalı. Kullanamıyoruz. Beklenti çok. Mahallelerin büyük sıkıntıları var. Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile görüşeceğiz. Mahallelere götürülecek hizmet Büyükşehir Belediyesi’ne ait. Ancak biz görüşmeler yaparak hizmetin vatandaşa en kısa sürede gitmesini, sorunların çözülmesini isteyeceğiz” diye konuştu.

Kırsal mahallelere kendilerinin de ne yapabileceklerine bakacaklarını, gerekli incelemelerde bulunarak bir program dahilinde çalışmalara başlayacaklarını anlatan Çüngüş Belediye Başkanı Ali Suat Akmeşe, şöyle konuştu;

“-İlçe merkezinde de sorunlar çok büyük. Acil Pazar yerine, düğün salonuna, gençler için halı sahaya, vatandaşlarımızın günlerini güzel bir ortamda geçirmeleri için parklara ihtiyacı var. Yollar çok kötü durumda. Bunları kısa sürede çözmemiz gerekiyor. Belediyeyi çalıştıracağız. Yani Belediyeciliğe döneceğiz. İşkur’dan 15 eleman verildi. Bunları değerlendireceğiz. Amacımız elbette halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmektir. Bunun çabası içerisinde olacağız. Bazı görüşmelerimiz olacak. Randevu talebinde bulundum. Görüşmeyi gerçekleştirirsem ilçemiz için çok daha güzel olacak.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA