SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Belediyenin parasını ne yerim ne de yediririm”

“Belediyenin parasını ne yerim ne de yediririm”
Bu haber 29 Mart 2019 - 13:36 'de eklendi ve 173 kez görüntülendi.
  • Saadet Partisi mitingi yapıldı

 

Saadet Partisi 31 Mart yerel seçimleri nedeniyle miting düzenledi. Mitinge Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fesih Bozan da katılırken, Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Sehit Kaya, “belediyenin parasını ne yerim ne de yediririm” dedi.

Diyarbakır caddesindeki Saadet Partisi seçim bürosu önünde gerçekleştirilen mitinge, Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fesih Bozan ile birlikte partiye gönül veren vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkan Adayı Kaya, belediyenin parasını hem kendisinin yemeyeceğini hem de başkasına yedirmeyeceğini belirterek, şöyle konuştu;
“Bir ilçenin girişi o yerin kimliğidir. Geldiğimiz zaman ilçenin girişini Çermik’e yakışır hale getireceğiz. Çermik’in adını dünyaya duyuran kaplıcaların hali ortadadır. Hem yerli hem de yabancı turistlere hizmet için gerekli tesisler yapılacak. 50 yıllık hizmet getirdiklerini söylüyorlar. Doğrudur 50 yılda caddeleri bu hale siz getirdiniz. Kale Mahallesinden, Çukur Mahallesinden bunlar geçmiyor. Çukur Mahallesinin 150 hanesinin kanalizasyonu yok, fosseptik çukuru dolmuş sokaktan pislik akıyor, ana cadde dâhil olmak üzere yollar köstebek yuvasına döndü.

Doğalgaz getiriyoruz dediler, güzel Çermik’imiz hak ediyor. Yanı başımızdaki Ergani’de de yapıldı gidin o sokakları görün. Üstelik malum partinin Belediye Başkanı olmasına rağmen sokaklarda sorun yok. Bu halka böyle muameleyi görüyorsunuz. 31 Mart akşamı halk size gereken cevabı verecektir. Çermik’in isim değişikliğine değil, zihniyet değişikliğine ihtiyacı vardır.

İçme suyumuz 2013-2014 yılında hizmete açıldı fakat o günden beri arıtma çalışmıyor, vatandaş bir bardak su içemiyor. Sinek gözesinden gelen tertemiz suyumuz var ve arıtmayı hemen devreye sokacağız.

Akciğerlerimiz olan Hevsel’in bir kısmı imara açılıp harap edildi, biz geldiğimizde kalan kısmı koruma altına alacağız. Buğday pazarı, bayanlar için dinlenme ve rahat oturabileceği kapalı mekanlar, belediye konuk evi, yine belediye düğün salonu ve konferans salonu, ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için aş evi ve düzenli gıda yardımı, Kale Mahallesinden kaplıcalara kadar şehir içi araç, gençler için kültür merkezi yapacağız ve gençlerimizi kahvehane ve uyuşturucudan kurtaracağız. Tam teşekküllü mezarlık olacak.

50 kişilik bir heyet kurup istişare ederek, Çermik’imizin yol haritasını belirleyeceğiz.

Kırsal mahallelere hizmet gelmesini Sehit Kaya engelliyormuş diye söyleniyor. Ben memleketime hizmeti niye engelleyeyim. Keza koruyucu ve İş-Kur alımında menfaat, bağış adına ne derseniz eğer bir kuruş almışsam Allah benim canımı alsın. Çamur at izi kalsın ile siyaset olmaz. 25 yıldır siyasetin içindeyim ve şu an sesimiz her yere gidiyor biri gelip burada evet menfaat sağladın desin ben intihar ederim, kendi pisliklerini bizim üzerimize yıkmasınlar.”

Sehit Kaya’nın konuşmasının ardından Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fesih Bozan da el birliğiyle 31 Mart akşamı zafer elde edeceklerini belirterek, katılanlara teşekkür etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA