SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

BENCE: Eğitim… Eğitim…

BENCE: Eğitim… Eğitim…
Bu haber 13 Aralık 2020 - 23:46 'de eklendi ve 69 kez görüntülendi.

Eğitim her aşamada bireyin vazgeçilmezidir. Örneğin cehaleti eğitim ile yeneriz. İyi eğitim almış bireyin başta ülkesine olmak üzere çevresine, yaşadığı yere önemli katkıları olur. Bu nedenle eğitime yapılan yatırım insana yapılan yatırımdır.

Kaymakamımız Sayın Ramazan Polat bu yönde çaba harcıyor. Bu da takdire şayandır. Eğitim gerçekten vazgeçilmezimiz olması lazım. Bugün kalkınmış ülkeler, kalkınmışlığını eğitimli insanlara borçludur. Örneğin Almanya ikinci dünya savaşında yerle bir olmasına rağmen, savaş sonrası eğitimli insanlar sayesinde günümüzde kalkınmada en üst seviyededir. Eğitimin gerçekliği burada ortaya çıkmaktadır.

Kaymakam Sayın Polat, yıllardır ilçemizde kanayan bir yara olan öğrenci yurdu konusuna büyük önem vermektedir. Bu konuda özellikle il dışında olan hemşerilerimizden destek beklemektedir. Yurt yapımı konusunu gündeme taşıyarak bu yarayı tedavi etmek istemektedir. Yurt yapımı konusunda elini taşın altına koyma konusu geçmişte de geçmekteydi. Yapılacak yurtta özellikle kırsal kesimden gelen yavrularımız barınacaktır.

Öğrenci, barınma sorunu olmadan eğitimini almalıdır. İlçemizde meslek yüksek okuluna kayıt yaptıran öğrenciler yurt sorunları olduğu için büyük sıkıntı çekmekte, gerektiğinde eğitimine ara vermek zorunda kalmaktadır. İş insanlarımızın yurt yapımı konusunda gerekli çabayı harcamaları ve öğrencilerimizin yurt sorununu çözmeleri çok büyük yarar sağlayacaktır.

Eğitim sadece okul yapmakla bitmemektedir. Eğitim, araç gereç ve barınma ile birlikte başarı getirir. Bu nedenle yavrularımızın başarısı için herkesten yardım ve destek bekliyoruz. Bunu yaptığımız zaman çocuklarımızın yüzü gülecektir.

Kaymakamımız Sayın Ramazan Polat’a çabası için teşekkür ediyor, değerli hemşerilerimizin katkısıyla en kısa sürede çözüleceğine inanıyoruz.

Görüşmek dileği ile…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa