SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

BENCE Esnafımıza sahip çıkmalıyız…

BENCE Esnafımıza sahip çıkmalıyız…
Bu haber 24 Ocak 2021 - 23:37 'de eklendi ve 82 kez görüntülendi.

Vatandaşın geçim sıkıntısı ve yoksulluğu yaşadığı çok kötü günler geçiriyoruz.

Bugünlerde dar gelirli vatandaşımız başta olmak üzere, yoksulumuz her kesimden vatandaşımız hemen başvurduğu yerlerden biri mahalle esnafının kapısıdır.

Esnafımız, hiç kimseyi kapısından boş çevirmez. Hatta hiç parası olmayanı bile. Bu nedenle, bu da bize gösteriyor ki her zaman yanımızda olan esnafımızı da biz yalnız bırakmamalıyız. Paramız olduğu zaman sermayesi dış güçlü, çok uluslu şirketin dev alışveriş merkezlerine gitmemeli ve oralardan alışveriş yapmamalıyız. Yani önceliğimiz tamamen kendi esnafımızdan yana olmalıdır.

Esnafımız vicdanlıdır, merhametlidir, insanları görendir. Alışveriş merkezindeki firmalar gibi fiyatları arttırmaz. Esnaflarımız merhametlidir dediğimiz zaman bunu kast ediyoruz. Bir lira dediği mala beş lira demez. Az bir zamla yetinmesini bilir. Vatandaşların, mağduriyetini görür ve ona göre vicdani muhakeme yaparak ona göre fiyat belirler ve satış yapar.

Esnaflarımız, günü gününe vergisini verir, elektriğini, suyunu öder; ülke ekonomisini de önemli katkı sağlar. Bugün dünyanın neresine giderseniz gidin, küçük esnafları o ülkelerde de görürsünüz. Gelişmiş ülkelerde yaşayanlar, öncelik kendi ülkelerinin ürettiğinden yanadır. Yani kendi ülkesinin ürettiği malı alır.

Bizim ülkemizde özellikle zengin tabir ettiğimiz kesim, örneğin bizim gibi dünyanın en güzel peyniri üretmesine rağmen dış ülkelerden ithal edilen ve hayvancılığımızı da öldüren peyniri gider alır.

Yani bizim mis gibi ürettiğimiz peynir dururken, ithal peynir alması doğru mudur Diye insan kendi kendini alamıyor.

Biz, AVM’lerden aldığımız o peynirin karşılığı döviz olarak yurt dışına gitmektedir. Biz kendi peynirimizi alarak hem çiftçimizi kalkındırırız hem dövizimiz ülkede kalır hem de esnafımızı kalkındırmış oluruz. Bunu unutmamalıyız.

Görüşmek dileğiyle…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa