SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Bence: Gözyaşına Değer mi?

Bence: Gözyaşına Değer mi?
Bu haber 17 Mayıs 2021 - 0:29 'de eklendi ve 182 kez görüntülendi.

Çağımız teknoloji çağı. Bu çağda iletişim sosyal medya artık uzakları yakın, bilinmeyeni bilir hale getirmiştir. Böylesine bir çağda herkes uzaya giderken bizim ülkemizde orta çağdan kalma feodal yapı halen insanların yaşam hakkını elinden alıyor, insanlar gözyaşı döküyor.

İlçemizde son zamanlarda görülen kan davaları can almaya devam diyor. Son olarak ilçemizin sevilen simalarından Cemal Aydın’ın da kan davasına kurban gitmesi gerçekten ilçemize yakışmıyor. Cemal Aydın HDP genel meclis üyesi iken ilçemizin turizmine katkı sağlamak için 3-4 proje için çaba harcayan bir arkadaşımız değerli bir hemşerimizdir.

Hemşerimizin silahlı saldırı sonucu daha çok iş yapacak zamanda ölmesi içimizi yaktı. Bu saldırı sonucu iki ailede hiçbir şey kazanmadı kaybetti.

Dediğimiz gibi çağımız teknoloji çağı, bilim çağı. İnsanlar, ülkeler oturarak, konuşarak, tartışarak sorunlarını çözebilmektedir. Anlaşılmayacak, çözülemeyecek hiçbir sorunun olmadığına inanıyorum. Bu nedenle aileler arasında olabilecek bir olumsuzluğun ortadan kaldırılması için bir araya gelip görüşmek, sorunun çözümünün yarı yarıya giderilmesi demektir. Bu konuda ilçemizin ileri gelenlerine de büyük görevler düşüyor. Küskün aileleri bir araya getirmek sorunu çözmek için çok önemlidir. İnsanların özellikle aileler arasında sorunu çözümü yönünde çaba harcamalı, olumsuz hiçbir şeye fırsat vermemelidir. Meşhur atasözümüzün de dediği gibi  “İnsanlar konuşa konuşa, hayvanlar koklaşa koklaşa anlaşır” bundan yola çıkmalıyız.

Bir karıncayı bile incitmekten alıkoyan dinimizde insan öldürmenin yeri yoktur. Birisi toprağa giderken diğeri de cezaevinde ömrünü çürütmektedir. Birlik ve beraberlik içerisinde dostça, arkadaşça yaşamalıyız. Bunun için herkes çaba harcamalı buna göre önlem almalıdır. Değerli dostumuz Cemal Aydın’a Allahtan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.

Sevgi ve barışın hakim olduğu günlerde buluşmak dileği ile,

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA