SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

BENCE Hak…

BENCE Hak…
Bu haber 09 Ağustos 2021 - 9:12 'de eklendi ve 34 kez görüntülendi.

İnsanoğlu, var olduğu günden bu yana başkasının üzerine olan hakkı tartışır durur.

Nedeni de gerçeği bulmak ve hak ettiğini elde etmektir.

Bugün en ufak bir şeyde insan hakkının olabileceği unutulmamalıdır. Ve banane diyerek bundan kurtulmak mümkün değildir.

Örneğin günümüzde önemli bir konumda olan “aşı” olayını maalesef özellikle gençlerimiz savsaklamakta, bunun sonucu olarak da çağın hastalığı olan korona virüs hızla yayılmaktadır.

Yayılan bu hastalık hepimizi tehdit etmektedir. Yani sağlığımızı… Sağlığımızla oynamaya kimsenin hakkı yoktur. Aşı olmayanlar üzerinde biz aşı olanların hakkı doğmaktadır.

Bir kişinin aşı olmaması onlarca kişinin hasta olması potansiyelini doğurmaktadır.

Sağlık çalışanları gecesini gündüzüne katarak hastalığı önlemek için çabalamakta ve aşı yapmakta bunun yanı sıra hiçbir ücret alınmadan yapılan aşıyı yaptırmamakta ısrar etmeyi anlamakta güçlük çekiyoruz.

Çevremize baktığımızda onlarca dostumuzu, akrabamızı, arkadaşımızı kaybettiğimizi görüyoruz. Bir daha onları göremediğimiz halde aşı olmamakta ısrar etmemizin mantığı nedir?

Acı, gözyaşı dökmemize sebep olmaya kimsenin hakkı yoktur. O nedenle bir an önce aşı olmayanların aşılarını yapmaları gerekmektedir.

İlçemizde maalesef son günlerde korona virüs hastalığı artmaktadır. Bunun da nedeni yukarıda belirttiğimiz gibi aşı olmamaktır. Sağlık personeli de bu nedenle güç durumda kalmaktadır.

Onların da hakkı üzerimize geçmektedir. Kutsal dinimizde hak kavramı çok önemli bir yer tutmaktadır. Biz hakkımızı affetsek bile Yüce Allah ahrette hesabını soracaktır. Bunu da unutmamak gerekir. Müslüman’ız diyoruz ama her alanda hak yiyoruz.

Aşılarımızı mutlaka olalım

Görüşmek dileğiyle…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa