SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Bence: Her şey ilçemiz için…

Bence: Her şey ilçemiz için…
Bu haber 16 Ağustos 2021 - 8:39 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi.

Dünyada turizm artık denizden ziyade doğa ve çevre yer almaktadır.

İlçemiz bu kapsamda çok şanslı olduğu bir gerçektir. İşte bu değerlerimize gözümüz gibi bakmalı, ona göre davranmalı ve sahip çıkmalıyız.

Kaymakam Sayın Ramazan Polat ve Belediye Bakanı Sayın Şehmus Karamehmetoğlu, ilk adımı atarak, çevrecilerle birlikte çevre temizliği yaparak attılar. Biz vatandaşlara bundan sora düşen görev, özelikle çevre temizliği konusunda daha duyarlı olmamızdır.

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Dicle, İpekyolu ve Karacadağ Kalkınma Ajanslarının iş birliğinde, tarihi, kültürü, gastronomisi ve doğası UNESCO tarafından da tescillenen Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak’ın zengin kültürel mirasını turizme kazandırmak ve bölgesel kalkınmayı sağlamak amacıyla başlatılan GAP Bölgesi Turizm Odaklı Tanıtım ve Markalaşma Projesi kapsamında, bölgenin turizm değerleri “Mezopotamya” markasıyla Global bir kimlik kazanıyor.

Termal ve doğa turizminde önemli bir yere sahip olan ilçemizde, Çevre Dostu Turizm Elçileri Projesi kapsamında tarihi yerlerde temizlik çalışması gerçekleştiriliyor. Kaymakam Ramazan Polat, Çermik’in “Mezopotamya” markasına ciddi anlamda katkı sağlayacağını söyledi.

Kaymakamlık ve Belediye tarafından hayata geçirilen Çevre Dostu Turizm Elçileri Projesi ile hem çevre bilinci oluşturulması hem de turizmde örnek teşkili hedefleniyor.

Proje kapsamında Kaymakam Ramazan Polat, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, öğrenciler, öğretmenler, kamu çalışanları ve gönüllü vatandaşlar ile turizm bölgelerindeki çöpleri temizliyor ve ilçeye gelecek misafirlere rehberlik etmek için bekliyor.

Her şey ilçemiz için olduğunu hiç bir zaman unutmayalım. Kazanan biz olacağız…

Görüşmek dileğiyle…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa