SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

BENCE Herkes Mağdur

BENCE Herkes Mağdur
Bu haber 10 Ocak 2022 - 9:51 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.

Ülkemizde her gün yapılan zamlarla herkes mağduriyet yaşıyor.

Ülkemizde gün geçmiyor ki yeni bir sabaha zam haberiyle uyanmayalım.

Daha önce kuruş kuruş ve aylık olarak yapılan zamlar, bazı kalemlerde lira olarak ve günlük yapılmaya başlandı.

20 yıldır ülkeyi yöneten mevcut iktidar, 2002’de devraldıklarında ekonominin ne kadar kötü durumda olduğunu ve Rahmetli Bülent Ecevit’in ekonomi politikasını eleştirirken açıklanan ve makyajlandığı iddia edilen enflasyon değerleriyle, bizi 20 yılın da gerisine götürdü.

AKP’nin iktidara geldiği 2002 yılında tüketici enflasyonu %29,7 Üretici Enflasyonu ise %30.8 idi. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı verilere göre 2021 Aralık ayında tüketici enflasyon oranı yüzde 13,58 arttı. Verilere göre 2021 yılında Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) yüzde 36,08 olarak belirlendi. Bu oran AK Parti’nin iktidara geldiği 2002 yılından beri en yüksek enflasyon olarak tarihe geçti.

Üstelik bu orana sokaktaki hiçbir vatandaş inanmıyor. Nitekim Bir grup ekonomist ve akademisyen tarafından kurulan ve Türkiye’deki enflasyonu saatlik, günlük ve aylık olarak hesaplayan “Enflasyon Araştırma Grubu” enflasyonu yıllık olarak yüzde 82,81 hesapladı.

Ocak ayında bu oran daha da artacak. Çünkü yılın son günü yapılan elektrik ve doğalgaz zamları henüz yansımamış durumda.

Bu durumda asgari ücretliye yapılan zam, memura ve emekliye verilen enflasyon farkının hiçbir değeri kalmadı.

Üstelik AKP Grup Başkanvekili sanki işçiye, memura, emekliye verilen zam çokmuş gibi emekli olan milletvekillerinin bu enflasyon farkından yararlanamadığı ve bunun mağduriyet yarattığını belirten bir açıklamayı büyük bir rahatlıkla yapabiliyor.

Sadece grup başkanvekili değil, iktidar partisi milletvekillerinin ekonomi üzerine yaptığı açıklamalar da vatandaşlar arasından şaşkınlıkla izleniyor.

2 bin 500 lira emekli maaşıyla veya 4 bin 250 lira asgari ücretle 1 ay geçinsinler de görelim.

Ülkemiz resmen uçuruma sürükleniyor. Bunu değiştirmek bizlerin elinde…

Görüşmek dileğiyle…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA