SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

BENCE Öğrencilerimiz göz bebeğimiz

BENCE Öğrencilerimiz göz bebeğimiz
Bu haber 06 Eylül 2021 - 10:33 'de eklendi ve 7 kez görüntülendi.

Bugün başlayan yeni eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlere ve velilere hayırlı olmasını dilerim.

Yeni eğitim öğretim yılına başladığımız bugün öğrencilerimiz çağın hastalığı olan koronavirüse karşı çok dikkatli ve tedbirli olmalı. Bunun için anne-baba ve öğretmenlerimiz ile sağlık çalışanlarına çok büyük görev düşüyor.

Özellikle ilkokula yeni başlayan minik çocuklarımızın hijyen konusunda ne yapmaları gerektiği anne ve babalar tarafından anlatmalı, öğretmenler de Milli Eğitim Bakanlığı’nın almış olduğu tedbirler çerçevesinde hareket etmeli, çocukları korumalıdır.

Ortaokuldaki öğrencilerimiz de keza okul yönetici ve öğretmenlerimiz tarafından koronavirüs hastalığından korunmaları için okulda gerekli hijyen ortamını sağlamalı, hijyen için gerekli malzemeleri bulundurmalıdır.

Gerekli tedbirleri almamız halinde yarınımız olan çocuklarımızı koruyabilir ve sağlıklı büyütürüz.

Özellikle anne ve babalara yani çok büyük görev düşmektedir. 15 yaş ve üstü ortaokul ve lise öğrencilerinin aşılanması konusunda gerekli hassasiyet gösterilmeli, okul yöneticileriyle Sağlık Müdürlüğü çalışanları iş birliği yapmalı, gerekirse okullarda aşı kampanyası geçekleştirmelidir.

Yarınlarımız olan öğrencilerimizin sağlıklı bireyler olması için gerekli çabayı harcamalıyız. Bunun için hepimizin çaba harcaması gerekir. El birliğiyle koronavirüsten kurtulabileceğimiz gibi, öğrencilerimiz de sağlıklı bir eğitim almış olacaklar.

İlçemizde sevindirici bir gelişme de yaşandı. İki aile arasında yaklaşık 2 ay önce başlayan husumet barışla sonuçlanması herkesi mutlu ettiği gibi husumetli olan diğer ailelere de örnek olmasını dileriz. Bu barışa vesile olan herkese teşekkür ederiz.

Görüşmek dileğiyle…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa