SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

BENCE Öğretmenlerimiz…

BENCE Öğretmenlerimiz…
Bu haber 29 Kasım 2021 - 10:11 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.

Ülkemizin geleceği için bu dönemde öğretmenlerimize daha fazla görev düşüyor.

24 Kasım Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmenlik” unvanı verilmesiyle birlikte her yıl kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde tüm eğitim camiasının bu özel gününü eski bir eğitimci olarak can-ı gönülden kutluyorum.

Öğretmenlerimiz her zaman toplumu aydınlatan onlara yol gösteren ve rehber olan bireylerdir. Fakat eğitim alanında son dönemlerde ülkemizin yaşadığı büyük düşüşten yine bizi öğretmenlerimiz kurtaracaktır. Bunun sebebi herkesçe bilinmektedir. Defalarca değiştirilen Milli Eğitim Bakanı ve buna bağlı olarak her gelen Bakanın kendi sistemini kurmak için planı tümden değiştirmesi, eğitimimizi yap-boz tahtsına çevirmiştir.

Bundan sadece öğrenciler değil, aynı zamanda öğretmenlerimiz de etkileniyor. Tüm yıl planını sisteme göre ayarlayan öğretmenlerimiz, bir anda bambaşka bir sistemle karşı karşıya kalarak sil baştan yeni bir plan hazırlamak zorunda kalıyor. Bunun sonucu olarak eğitimde diplerde yer alıyoruz.

İşte bu noktada öğretmenlerimize büyük görevler düşüyor. İlçemizde gencecik, pırıl pırıl öğretmenler görüyoruz. Bu öğretmenlerimiz bilimin ışığında Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı öğrenciler yetiştirmeli ve topluma kazandırmalıdır.

Finlandiya ve İsviçre, Ulu Önder Atatürk’ün yüzyıl önce getirdiği sistemi hala devam ettirmekte ve bunun sonucu olarak da OECD ülkeleri arasında her zaman ilk sıralarda yer almaktadır. Sizler de bunu başarabilir, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarabilirsiniz.

Tabi bunu yapabilmek için yöneticilere de büyük görevler düşmektedir. Öğretmenlerimizin geçim sıkıntısı ile boğuşmamasını sağlamalı, onlara gereken değeri vermelidir.

Görüşmek dileğiyle…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA