SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

BENCE Proje diyip geçmemek lazım

BENCE Proje diyip geçmemek lazım
Bu haber 20 Eylül 2021 - 10:44 'de eklendi ve 21 kez görüntülendi.

Kalkınmanın önceliği o yerde yapılan projelerle ilgilidir.

Projeler, gerçekleştirildiğinde eksikler giderilmiş olunur, bunun yanı sıra istihdam başta olmak üzere; birçok eksiklikler giderilmiş olur.

Geçmiş dönemlerde istenmesine rağmen projeler üretilmediği için, ilçemiz hak ettiği yatırımları ve eksikliklerini gideremedi. Bunun sıkıntılarını yaşadık.

Özellikle sağlık alanında bunu en üst seviyede hissettik. Bugün ilçemizde yapılan devlet hastanesi Kaymakam Sayın Nazlı Demir zamanında başlayıp, Belediye Başkanı Sayın Şehmus Karamehmetoğlu’nun ısrarla konuyu gittiği her ortamda dile getirmesi, Sağlık Bakanlığı yetkililerini ilçeye davet etmesi, belediyeye ait arsadan pay vermesi, yine Kaymakam Sayın Ramazan Polat tarafından takibinin ısrarla sürdürmesiyle hayata geçiyor.

Kısa sürede yapımı devam eden devlet hastanesinin belirlenen süre içerisinde tamamlanmasıyla ilçemiz sağlık merkezi konumuna gelecektir. Nitekim mevcut devlet hastanesine Adıyaman’ın Gerger, Malatya’nın Arguvan, Şanlıurfa Siverek’in ilçemize yakın köyleri ve Ergani’nin ilçemize yakın köylerine hizmet veriyor.

Yeni modern devlet hastanesinin hizmete girmesiyle ilçemiz ve komşu ilçemiz Çüngüş’ten artık çevre il ve ilçelere hastalar sevk edilmeyecek ve ilçemizde tedavi olacaktır.

Proje denince aklımıza sadece hizmet yatırımları değil , kültür ve tarihte çok önemli yer tutmaktadır. Bunlar için de projeler üretmeliyiz. Nitekim Kaymakam Sayın Polat’ın çabasıyla tarihi simgemiz olan Haburman Köprüsü yeniden restore edilerek tekrar turizmimize kazandırmış olacağı gibi, bu güzide eserimizi de gelecek nesillere bırakmış olacağız.

Bunlar olurken, diğer tarihi yapılarımızın da bir an önce turizme kazandırılması gerektiğine inanıyoruz. Beyler Sarayı ve diğerleri…

Görüşmek dileğiyle…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa