SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

BENCE Sağlık Çalışanları

BENCE Sağlık Çalışanları
Bu haber 23 Kasım 2020 - 0:10 'de eklendi ve 46 kez görüntülendi.

İnsan sağlığı için mücadele eden kurum bellidir. Nitekim ülkemizde de bütün dünyada olduğu gibi insanların sağlığa, Sağlık Bakanlığı’nın hastaneleri, sağlık birimleri ve özel sağlık kurumları ile ulaşır. Buralarda çalışanlar da insanların bir an önce sağlığına kavuşması için yoğun çaba sağlar.

Bu nedenle insanlar için sağlık çalışanları bir yerde kutsal gibi sayılırlar.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ Beni Türk Hekimlerine Emanet Edin’ diyerek başta doktorlar olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına olan güvenini belirtmiştir. Bu güven tüm insanlar için geçerlidir. Sağlık çalışanları bu amaçla hastaların kurtarılması için Hipokrat yemini etmiştir.

Böylesine kutsal bir güveni yürüten sağlık çalışanlarına karşı hepimiz daha bir duyarlılıkla yaklaşmalıyız. Bir doktorun bir hastayı ameliyat ederken en büyük düşüncesi hastasını sağlığına kavuşturmaktır. Zaten başka bir şey de düşünülemez. Sağlık çalışanlarımız gerçekten takdirin en büyüğünü hak etmektedir. Son 1 yıldır korona virüs salgınında hayatları pahasına hastaları tedavi etmek için mücadele eden sağlık çalışanları çok sayıda meslektaşlarını kaybetmişlerdir. Buna insan olarak şahidiz. Ne yapsak yerleri doldurulamaz.

Böylesine canla başla mücadele eden sağlık çalışanlarına karşı yapılan her türlü olumsuzluklar, müdahaleler hatta fiziki müdahaleler affedilemez. Geçen hafta komşu ilçemiz Çüngüş’te korona virüs hasta takibine giden ekibi, yasak olmasına rağmen taziye yaptıkları için Kaymakamlığa söyledikleri için önlerinin kesilip saldırılması bizleri derinden üzmüştür. Onlar hastaların tedavisi için mücadele eden bir ekipti. Tedavi amacı ile oradaydılar. Hiç hakketmedikleri müdahaleyi anlamak mümkün değil. Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de sağlık çalışanlarının çalışmaları alkışlanıyor. Bu şekilde bir muamele ile karşılaşmaları sağlık çalışanlarının ne kadar morali kalabilir ki? Bizler, sağlık çalışanlarına moral vermemiz gerekirken bunu asgariye indirgemek ne kadar insanidir.

Sağlık çalışanlarına ne kadar teşekkür etsek, onlar için ne yapsak azdır. İyi ki varlar.

Görüşmek dileği ile.

Sağlıkla kalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA