SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Bence Saklı Cennetlerimiz

Bence Saklı Cennetlerimiz
Bu haber 07 Haziran 2021 - 0:16 'de eklendi ve 70 kez görüntülendi.

Tabi ve doğal güzelliklerle büyük ilgi gören ilçemizde sevindirici gelişmeler bizleri mutlu ediyor.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en önemli şelalelerinden Şeyhandede ve Yabanardı Şelaleleri nihayet hak ettiği koruma kararına kavuştu.

İlçemiz Kaymakamı Sayın Ramazan Polat, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Malatya Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürü Ahmet Çörtük, Doğa Koruma ve Milli Parklar Diyarbakır İl Şube Müdürü Erdal Seven, Park Bahçeler Daire Başkanlığı Koordinatörü Tuncay Türetken’in yaptığı incelemeler sonucu bu iki şelalelimizin Milli Tabiat Parkı olmasına karar vermeleri bu iki doğal tabiat varlığımızın daha fazla insanın ilçemize gelmesini sağlayacaktır. İlçemiz daha fazla tanınacaktır.

Her yıl, binlerce yerli ve yabancı turistin kaplıca turizmi için ilçemize gelmesiyle birlikte bu doğal varlıklarımız daha fazla insana hizmet verecektir ve doğal güzelliği korunacaktır.

Tabiat varlıklarımızı korumalı ve turizmin hizmetine açmalıyız. Gelincik Dağı bunlardan biridir. Ulaşım sorununun çözülmesi halinde bu tabi güzelliği daha fazla insanın gezilmesi sağlanacaktır.

Günümüzde turistlerin en fazla ilgi gösterdiği alanlar tabi varlıklardır. Bunu hiçbir zaman unutmamalıyız ve tabi varlıklarımızı gözümüz gibi korumalıyız.

Bu tabi varlıklarımızın çevresini büyük bir hassasiyetle korumalı ve temiz tutmalıyız. Zarar verebilecek kişilere asla izin vermemeliyiz.

İlçemizden geçen Sinek Çayı Vadisi de korumamız gereken başka bir tabi varlığımızdır. Buraya pikniğe gidenler mutlaka çöplerini toplamalı ve çaya hiçbir atık madde atmamalıdır.

Gelecek nesillere mutlaka tabiat varlıklarımızı aldığımız gibi çevreye duyarlı şekilde bırakmalıyız. Bunun için üstümüze düşen görevi layıkıyla yerine getirmeliyiz. İlçemizin marka olması için bütün kamu kurum ve kuruluşları ile biz vatandaşlar çaba harcamalıyız. Her yönüyle Çermik temiz ve kendine yaraşır bir ilçe olarak lanse etmeliyiz. İlçemizin bir termal turizm merkezi olduğu unutulmamalı.

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA