SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

BENCE Teşekkür ederiz

BENCE Teşekkür ederiz
Bu haber 30 Ağustos 2021 - 9:05 'de eklendi ve 39 kez görüntülendi.

Dinimizde en önemli hayırlar arasında yol, çeşme, köprü, okul ve cami yaptırmaktır.

Hayırsever İş İnsanı, değerli hemşerimiz Cumali Yıldız, ilçemiz köyleri arasında bağlantı sağlayacak olan köprünün yapımını üstlenmesi hem vatandaşlarımızı rahatlatacak hem de kırsal mahallelerin ilçeye olan bağlantılarını en asgari seviyeye indirmiş olacak.

Korudağı Kömürcüler Grup Yolu ile Şeyhandede- Bayat-Çukur Elma Grup yolunu birbirine bağlayacak olan köprü, kırsal mahalleler arasında yolu kısaltacağı gibi, bu mahallelerin toplam sağlayacağı tasarruf 60 kilometreyi bulacak. Bu da hem milli ekonomiye katkı sağlamış olacak hem de vatandaş yetiştirdiği ürünü pazara yetiştirerek kısa sürede ürününün karşılığını almış olacak.

Köprü demek, sadece ulaşım değil, vatandaşın hayati öneme ait yaşam imkanı da sunar.

Örneğin köprü yapılmamış olsaydı, mevcut imkanlarla bir hastaları olduğu zaman daha uzun zamanda hastaneye yetiştirilmiş olacaktı. Yapılan köprüyle bu süre kısalmış olacak, hastalar daha erken hastaneye ulaştırılacaktır. Bu anlamda da hemşerimize yaptırdığı köprü için teşekkür ediyoruz. Allah işini gücünü rast getirsin diyoruz.

Yıllardan beri ilçemizin en büyük sorunu olan ve ilçemize her yıl gelen yerli ve yabancıların ulaşım konusunda korkulu rüyası haline gelen Çermik-Ergani Karayolu nihayet yapılırken, Kaymakam Sayın Ramazan Polat ve Karayolları 9. Bölge Müdürü Savaş Bayındır incelemelerde bulundu. Kaymakam Polat ve diğer yetkililere teşekkür ediyoruz.

Keza Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da gençlerimize yönelik hazırlanan projelerin protokolünü imzalayarak ilçemize döndü. Protokol kapsamında bir gençlik merkezi, 10 halı saha ile biri kapalı, biri açık iki tenis kortu ilçemize kazandırılacak. Belediye Başkanı Sayın Karamehmetoğlu’na gösterdiği çabadan dolayı teşekkür ediyoruz.

Görüşmek dileğiyle…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa