SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

BENCE Turizmde Atılım…

BENCE Turizmde Atılım…
Bu haber 19 Nisan 2021 - 9:39 'de eklendi ve 134 kez görüntülendi.

Bölgenin turizm açısından en önde gelen yerleşim birimi olan ilçemiz yeni atılımlarla süratle turizmde ulusal ve uluslar arası yerde yerini almak istiyor.

Dünyaca ünlü kaplıcalarımız her geçen gün daha fazla turist çekerken çevresindeki olumsuz yapılar da bir bir yıkılarak daha modern yapılara dönüştürülmek için çalışmalar başlatıldı.

Nitekim Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesine bağlı Fizik Tedavi Merkezi olarak faaliyet gösteren, üniversitenin bu faaliyetine son vermesi üzerine özel sektöre kiraya verilerek işletilen Turistik Otel tamamen yıkıldı. Yanı başındaki belediyeye ait yapı da yerle bir edildi.

Vali Sayın Münir Karaloğlu, ilçemiz için önem verdiği projelerden biri olan yeni bir yaşam alanı yıkılan bu alan üzerine projelendirilerek hayata geçirilecek. Konu ile ilgili olarak Kaymakam Sayın Ramazan Polat, buranın klasik bir yeşil alan veya park olmayacağını, yeni bir yaşam alanı olarak yapılacağını belirterek “Özellikle turizm alanlarını tercih eden vatandaşlar, aynı zamanda o çevrede vakit geçirebileceği, o alanda çeşitli aktivitelere katılabileceği alanların olup olmadığını araştırmaktadır.

İlçemizin kaplıca bölgesi ne yazık ki modern anlamda böyle bir alana sahip değil. Daha önce yapılan alan da yeteri kadar insanlara hitap etmiyor. Sayın Valimiz ilçemize yaptığı ziyarette kaplıca bölgesini de gezmiş, yaptığı incelemelerde ilçemizin turizm potansiyelini arttıracak bir yaşam alanının elzem olduğunu belirtmişti.

İşte bu kapsamda yürütülen çalışmalar neticesinde turistik otelin yıkımı gerçekleştirildi. Yapılacak yeni yaşam alanı klasik bir park veya yeşil alandan ziyade hem ilçemizdeki vatandaşlara hem de ilçemize gelen turistlere yepyeni bir yaşam alanı sunacak. Bu geniş alanda çeşitli aktivitelerine, müzik ve tiyatro gösterilerinin düzenlenebileceği bir anfi alan olacak. Yapay şelaleler, yürüyüş alanları, spor alanları, ATV diye tabir edilen motosikletler ve buna benzer birçok aktivite yer alacak.

Yapılacak bu alan tam bir kompleks olacak. Bu, ilçemize gelen turist sayısını ve potansiyelini arttıracak, ilçemiz de turizm pastasından daha fazla pay alacak” diyerek ilçemizin turizm pastasından ne kadar yüksek pay istediğini bir kez daha ortaya koymuştur.

Görüşmek dileğiyle…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA