SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

BENCE Üretim… Üretim…

BENCE Üretim… Üretim…
Bu haber 23 Ağustos 2021 - 8:25 'de eklendi ve 27 kez görüntülendi.

İnsanoğlu var olduğu zamandan bu yana hep üretmek durumunda kalmıştır.

Sanayide, tarımda ve diğer alanlarda yapılan üretim insana yöneliktir.

Sanayide ve hayatımızı kolaylaştıran tüm üretimlerle daha rahat ve modern bir yaşam oluşmuş, insanlar yaşamın güzelliğini üretimlerle bulmuştur.

Tarımda ise insanlar, yaşam için gerekli besini elde etmişlerdir. Ancak günümüzde gelişmiş ülkeler yapmış oldukları çeşitli kimyasal maddelerle bu besinleri adeta zehirlemişlerdir. Yine de insan için gerekli olan doğal ve natürel besinler dünyamızda var olmaya devam etmektedir.

Örneğin ilçemizde doğal üretilen çok değerli ürün olan fıstık vatandaşımızın yüzünü güldürürken, buna bağlı olarak kurulan işletme tesisi de bir o kadar memnuniyet vericidir.

Göktepe Mahallesinde bir hemşerimizin kurduğu fıstık işleme merkezi, küçük bir işletme de olsa ilçemiz için örnek bir yatırımdır. Değerli hemşerimize teşekkür ediyoruz.

Kaymakamımız Sayın Ramazan Polat zamanında bu tür yatırımların olması da ayrıca ilçemiz için umut vericidir.

Umarız, gönlümüzden geçen daha büyük işletmelerin kurulması ve istihdam yaratmasıdır. Bunların gerçekleşmesi halinde, ilçemizin kalkınması daha da hızlanacak, işsizlik oranımız düşecek, ekonomik refahımız yükselecek ve ülke ekonomisine de önemli katkı sağlayacaktır.

Fıstıkçılık, son yıllarda ilçemizde oldukça revaçta olan bir tarımsal ürün olarak yüz güldürüyor. Bunu badem izlemektedir. Badem işleme merkezinin de olması, bu ürünün de geniş bir alanda yapılmasını sağlamıştır.

Her alanda üretim insanların mutluluk ve refah içerisinde yaşamasına olanak sağlamaktadır. Bunu unutmamak gerekir. Her şey ilçemizin kalkınması için.

Görüşmek dileğiyle…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa