SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

BENCE Uyarsak başarırız

BENCE Uyarsak başarırız
Bu haber 15 Şubat 2021 - 0:07 'de eklendi ve 79 kez görüntülendi.

Onlarca sevdiğimiz ve kaybettiğimiz,  halen onlarcası da hastanelerde tedavi olduğu çağın salgını korona virüse karşı yetkililerimizin aldığı önlemlere uymamızın karşılığını alıyoruz.

Başta ilçemiz Sağlık Müdürü Dr. Fırat Türken, olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın ilçede salgına karşı yürüttüğü, vatandaşlarımızın da büyük ölçüde uyduğu önlemlere karşı yapılan çabalar sonucu ilçemizde hastalık sıfıra indi.

Ancak yine vurdumduymaz bazı kişilerin yasağa uymaması, sıfır olan vaka sayısını komşu ilçemiz Çüngüş’e maalesef taziyeye giden aynı aileden dört kişinin PCR testinin pozitif çıkması, üç haftadan beri süren sevincimizi maalesef yarım bıraktı.

Bu da gösteriyor ki; sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralları hastalıkla mücadelede çok önemli unsurlar olduğunu gözler önüne seriyor.

Özellikle kalabalık ortamlardan uzak durulması, bu ailemizin yakalandığı virüsle bir kez daha ortaya koyuyor.

Hastalığa karşı alınan tüm önlemlere titizlikle uymamız, hepimizin sağlığı için çok önemlidir.

Yine geldiği günden itibaren Kaymakam Sayın Ramazan Polat da bu konuda büyük çaba gösteriyor. Sık sık esnaflar ve vatandaşlarla bir araya gelen onları maske, mesafe ve hijyen konusunda uyaran Kaymakam Polat, maskesiz dolaşanların adeta gözünün yaşına bakmayarak hem maske takmayan vatandaşın hem de bizim sağlığımız için kimseye iltimas geçilmeyeceğini gösterdi.

Bu arada aşılama çalışmaları da ilçemizde başarılı şekilde aralıksız yürütülüyor. Aldığımız duyumlara göre aşı sırası gelen bazı vatandaşlarımız aşı yaptırmayacağını sağlık çalışanlarına beyan ederek aşı olmamışlar. Tüm dünyada aşının önemi vurgulanırken, aşıdan kaçınmak ve kulaktan dolma bilgilerle hareket etmek de yine virüsün bitmesine engel bir durumdur.

Yetkililerin uyarılarına ve önerilerine uyarak aşımızı olalım.

Sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa