SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

BENCE Yanıltma

BENCE Yanıltma
Bu haber 27 Eylül 2021 - 9:43 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi.

Geçenlerde televizyon kanalların birinde bir habere tanık oldum.

Haber gerçekten ilginçti. Konu, Amerika Birleşik Devletleri’nin Merkez Bankasındaki altın rezerviydi.

Amerika’nın bir eyaletindeki şehirde yer alan bir nevi merkez bankası konumundaki olayı Amerika kamuoyu da paylaşmayı konu alıyordu.

Söz konusu haberde Amerika Merkez Bankası rezervinin ne kadar olduğu kamuoyuna duyurması amaçlanmasına karşın, soru işaretlerinin devam ettiği bir türlü netlik kazanmadığı ifade ediliyordu.

Haberde, Amerika’nın altın rezervinin 870 ton olduğu ama haberde sadece 87 ton göstermesi kamuoyunu tatmin etmediği vurgulanıyordu.

Yani politikacılar, Amerika’daki insanları yine yanıltmışlardı. Politikacıların söylemlerinin değil, eylemlerinin önemi haberde vurgulanıyordu.

Amerika’da 1930’lu yıllarda söz konusu olan haber, günümüzde de hemen hemen tüm ülkede geçerli durumdadır. Örneğin ülkemizde politikacılar insanların gözünün içine baka baka yalan atıyor, gerçekleri çarpıtıyor.

Tarım ve Orman Bakanı, sebze ve meyve yetiştiricilerinin fiyatlardan bir şikayetlerinin bulunmadığını ifade ederken, televizyon ekranlarında çiftçiler “bittiklerini” adeta haykırıyorlar.

Yine üreticiler, ürettiklerinin karşılığını alamadıklarını, zarar ettiklerini, haykırırken yine onların derdine derman olacak bir açıklama siyasilerden gelmemektedir.

Siyaset bu değil. Sorunlara çözüm getiren ve halkın emeğini en iyi şekilde değerlendiren politikacı olması gerekir. Sonuçta politikacıyı da seçen halktır. Yani ona temsilcilik vermiştir.

Bu görevini de layıkıyla yapması gerekir. Bir ifadede “Siyaset bir dürüstlük sanatıdır” ifade edilmektedir. Bu, ifade kesinlikle günümüz siyasetçileri için geçerli olmayan bir durumdur. Belki ileride değişebilir.

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa