SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

BENCE Yanıltmak da suçtur

BENCE Yanıltmak da suçtur
Bu haber 31 Mayıs 2021 - 0:27 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.

İlçemiz Güzel Köyü ile Siverek’e bağlı Küçüktepe Köyü arasında başladığı iddia edilen anlaşmazlığın gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Güzel Köyünde yaşananlarda başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere ilgili kamu kurum ve kuruluşlarını ve insanları yanıltmanın suç olduğu bir gerçektir. Özellikle adaleti yanıltmak ağır suç gerektirir.

Bu nedenle gerek kamu kurum ve kuruluşları gerekse de adaleti hiçbir konuda yanıltmamak gerekir. Bu yanıltma belki bir süre kamuoyunu yanıltır ama sonuçta gerçekler er geç ortaya çıkar. İlçemiz Güzel Köyü Muhtar ve sakinleri, böyle bir fiilin içerisine girmişlerdir.

Örneğin köylülerin kendilerinin açtığı davanın 15 sene boyunca hiçbir duruşmasına katılmadıkları ortaya çıktı.

Eğer iddiaları gerçek olmuş olsaydı ve kendileri haklı olsalardı açmış oldukları davaya katılır, davalarını takip ederlerdi.

Ayrıca, muhtarın iddialarıyla ilgili Kaymakam Sayın Ramazan Polat, gerekli hassasiyeti göstererek iddialarla ilgili gerekli taraflarla görüşüp sorunun çözülmesi için de çaba harcadığı ortaya çıktı.

Bu konuda da muhtarın kamuoyunu yanıltmaya yönelik açıklamada bulunduğu ortaya çıktı. Muhtar da bir yerde kamu görevlisidir. Köylünün her türlü sorununu bilen, başta asayiş olmak üzere, her türlü sorunu istişare ederek ilgili kurumlarla birlikte çözmek zorundadır.

Muhtar barışçıl olmazsa sorunlar daha da büyür, hiç arzu edilmeyecek sonuçlar doğurur. Bu da istenmeyen ve ilçemize yakışmayan bir durumdur.

Muhtar, sınırla ilgili bir problemin olduğunu ve Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’nden hiç kimsenin gelmediği iddiasını da dile getirmiş fakat bu iddiasının da gerçeği yansıtmadığı ortaya çıkmıştır.

Muhtar Zeki Çelik’e Çermik Cumhuriyet Başsavcılığı’nın iki ve Siverek Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bir adet soruşturma açtığının Kaymakamlığa iletilmesi üzerine, Kaymakam Ramazan Polat tarafından görevinden uzaklaştırıldı.

Barışçıl günlerde buluşmak dileğiyle…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA