SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Berberler bugün açılıyor

Berberler bugün açılıyor
Bu haber 11 Mayıs 2020 - 0:46 'de eklendi ve 104 kez görüntülendi.
  • Koltuklar arası boşluk olacak, üç kişiden fazla kişi içeride bulunmayacak

 

Berberler bugün açılıyor. İlçemizdeki berber ve kuaförler ile toplantı yapan Kaymakam Nazlı Demir, kurallara özenle riayet edilmesini istedi. Alınan kararlar gereği, koltuklar arası boşluk olacak, üç kişiden fazla kişi içeride bulunmayacak.

Fiziksel temasın çok olması nedeniyle 21 Mart’ta faaliyetlerinin durdurulması üzerine kepenk kapatan berber, kuaför ve güzellik merkezleri bugün açılıyor. Alınan karar doğrultusunda İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge hakkında bilgilendirme yapmak ve Koronavirüs ile mücadele sürecinde uyulması gereken tedbirleri görüşmek amacıyla Kaymakam Nazlı Demir başkanlığında düzenlenen toplantıya; İlçe Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Seyhun, İlçe Emniyet Amiri Burak Zafer Dündar, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İskender Çakır ve ilçemizde faaliyette bulunan berberler, kuaförler ve güzellik salonu sahipleri katıldı.

Kaymakam Nazlı Demir, iş yerlerinin tekrar açılamaya karar verilmesiyle meslek teşkilatında büyük bir heyecan yaşandığının farkında olduklarını belirterek şöyle konuştu;

“Sizlerin hazırlıkları devam ediyor. Bizler de bu süreçte sizlere yardımcı olmak için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Yaklaşık 2 aydır iş yerlerinizin kapalı olmasından dolayı sizlere maddi anlamda destek olacağız. Bunun malzeme alımınıza katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

Tabi bunun yanı sıra kati suretle uymanız gereken kurallar olacak. Randevusuz müşteri alınmayacak, maskesiz, eldivensiz çalışılmayacak. Yiyecek ve içecek ikramı olmayacak. Bir koltuk dolu, biri boş şeklinde çalışılacak. Bekleme salonunda müşteriler bekletilmeyecek.”

Kaymakam Nazlı Demir, havaların güzel olmasından dolayı sosyal mesafe kuralına uyarak gelen müşterinin dışarıda oturabileceğini sözlerine ekledi.

Hijyene çok dikkat edeceklerini belirten berber ve kuaför ise her müşteriden sonra hizmet verilen bölgeyi ve kullandıkları malzemeleri dezenfekte ederek sonraki müşteriyi alacaklarını, tek kullanımlık malzemeleri de aldıklarını, aynı zamanda Belediye Başkanlığı tarafından kendilerine tek kullanımlık havlu, ölü ve dezenfekte ilacının verildiğini belirttiler.

Belediye Başkanlığı, havlu, önlük, dezenfekte ilacının yanı sıra dükkanları da dezenfekte ederek bugün açılmaya uygun hale getirdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa