SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Beyaz örtüyle kaplandık

Beyaz örtüyle kaplandık
Bu haber 16 Şubat 2020 - 23:51 'de eklendi ve 142 kez görüntülendi.

Kar sevindirirken, olumsuzluklara da neden oldu

 

Yıllar sonra ilçe merkezine yağan kar, hem sevindirdi hem de olumsuzluklara neden oldu. Kar yağışı ile okullar tatil edildi, yollar kapandı.

Hafta içerisinde gündüz başlayan ve iki gün aralıklarla yağan kar, ilçe merkezini de beyaza bürüttü. Kar kalınlığının ilçe merkezinde yer yer 30-35 santimi bulurken, dağlarda kar kalınlığı yarım metreyi aştığı bildirildi.

Kar yağışı nedeni ile ilçe merkezi ve mahallelerdeki bütün okullarda eğitime ara verilirken, Çüngüş, Siverek ve Ergani yolu da zaman zaman kapandı.

Okulların kapanması nedeni ile çocuklar karın tadını çıkardı. Yıllar sonra ilçe merkezine yoğun kar yağması vatandaşlarında kartopu oynamasına neden oldu.

Kaymakam Nazlı Demir de okulların kar nedeniyle kapanması sonrası yaptığı açıklamada, öğrencilerin karın tadını çıkarmalarını istedi.

Kar yağışının ekili alanlarda olumlu olacağını belirten çiftçiler, en büyük korkularının, kar yağışı ile don olması olduğunu belirterek, öte yandan da karın, yer altı su kaynaklarına önemli katkı sağlayacağını belirttiler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA