SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Beybağı salatalığı piyasada…

Beybağı salatalığı piyasada…
Bu haber 07 Mayıs 2018 - 0:10 'de eklendi ve 216 kez görüntülendi.

İlçemizin Beybağı bölgesinde yetiştirilen ve halkın büyük beğenisini kazanan yerli salatalık piyasada satılmaya başlandı. Taze nohut da tezgâhta yerini aldı.

Beybağı bölgesinde yetiştirilen ve vatandaşlardan büyük ilgi gören, kendine has kokusu, tadı ve görünümlü salatalık, manav ve pazarda tezgâhtaki yerini almaya başladı. Yerli salatalığın çıkması ile fiyatlarda düşmeye başladı.

Daha önce Adana’dan getirilen kilosu 2-3 liradan satılan salatalık, yerli salatalığın piyasaya çıkması ile ucuzlamasına rağmen ilgi görmezken, yerli salatalığın kilosu da 1,5 liradan satılmaya başlandı.

Sebze ve meyve satıcısı Zülküf Karakış yerli salatalığın piyasadaki yerini almaya başladığını, asma ve tarlada yerde olmak üzere iki çeşit salatalık yetiştirildiğini, tarla salatalığının daha fazla rağbet gördüğünü söyledi.

Yerli salatalıkların gelmesiyle üretim bolluğu yaşandığını, bunun da fiyatlara yansıdığını bildiren Karakış, önümüzdeki günlerde yerli Çermik biberinin de Ramazan ayına girmeden çıkmasını beklediklerini bildirdi.

Sebze ve meyvelerin kısa aralıklarda piyasada yerini alacağını, vatandaşların ramazan ayında yerli ve daha ucuz sebze ve meyve alabileceğini kaydeden Manav Zülküf Karakış, “Taze nohutta piyasada. Destesini 1 liradan satıyorum. Diğer yerlerde 1.5-2 liraya satılıyor. Ben ucuz satıyorum. Vatandaş yesin. Fazla kar etmeden kazanıyorum. Allah bereket versin. Bizlerde vatandaşı düşünmeliyiz” diye konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA