SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Bir an düşünün!

Bir an düşünün!
Bu haber 17 Haziran 2019 - 0:00 'de eklendi ve 53 kez görüntülendi.

Zaman zaman yaptığımız ziyaretler sırasında Malatya’nın Darende ilçesi yakınlarındaki Günpınar Şelalesini merak etmiş, görmeyi çok arzulamıştım.

Geçen hafta bir vesile oldu ve çok merak ettiğimiz bu şelaleyi ziyaret ettik.

Samimi olarak söylüyorum; bizim Şeyhande’de ve Yabanardı Şelalelerinden çok daha küçük bir şelale. Ama şelalenin çevresinden dağdan kaynaklanan suların gelmesi insana Gürpınar Şelalesinin daha bir güzel görünmesine neden oluyor.

Veya başka bir ifadeyle vadinin dar olması ve inanılmaz bir yapılaşmanın da bahçeler arasına gizlenmesi göze hitap ediyor.

Şelalenin çevresinde restoranlar var. Bunun yanı sıra Malatya’ya özgü Kaysının her çeşidi burada satılıyor. Yol boyu tezgahların yanı sıra buradaki dükkanlarda da satılıyor.

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi yolu da Günpınar şelalesinden geçiyor.

Serin ve temiz bir havayı teneffüs etmenizin yanı sıra kuş sesleri ve suyun o güzel namesi de ayrıca insana huzur veriyor.

Köy olmasına ve devlet yolu geçmesine rağmen Gürpınar Şelalesinin bulunduğu mahalle ve çevresi gerçekten pırıl pırıl.

Bir an düşünün; yıllardan beri belki de Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şelalelerine sahip olmamıza rağmen neden bunu tanıtamadık?

Neyimiz eksik? Hemen söyleyeyim; bizi yönetenlerin ilçemiz için hiçbir şey yapmaması. İlçe için değil kişilere hizmetin öne çıkması.

Bu doğa harikası Şeyhandede ve Yabanardı Şelalelerimize doğru düzgün bir ulaşım bile yok. Oysa bu şelalelere asfalt yolla ulaşımı sağlansa, yol boyu şelalelerden gelen suyun çevresi ağaçlandırılsa, Şelalelerin bulunduğu alanlarda çevre düzenlemesi yapılsa ve buraya hafta boyunca insanların gelmesini sağlasak iyi olmaz mıydı?

Elbette iyi olurdu.

Geç kalınabilir ama yapılırsa geç kalınmamış olarak düşünebiliriz.

İlçemiz doğa harikası. O halde bu harikalarımızı bir an önce insanların hizmetine sunmalıyız. Termal Turizmin yanı sıra doğa turizminden de ilçemizin en iyi pastayı almasını istiyoruz.

Görev kime mi düşüyor; elbette Belediyeye. Çünkü,Günpınar Şelalesine Belediye hizmet götürüp, tanıttığı için.

Görüşmek dileğiyle.

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA