SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Bir kez daha incelendi

Bir kez daha incelendi
Bu haber 05 Mayıs 2019 - 23:52 'de eklendi ve 176 kez görüntülendi.

Tarihi Hanbaşı Camiinde restorasyona ne zaman başlanacak?

 

İlçemizin en önemli tarihi yapılarından biri olan Hanbaşı Camiinde bir kez daha incelemeler yapıldı. Geçmiş yıllarda Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden gelen teknik ekip tarafından camide yapılması gerekenler tespit edildi. Vakıflar Bölge Müdür Metin Evsen’nin de zaman zaman gelerek incelemelerde bulunduğu camide hiçbir şey yapılmazken, vatandaşlar ne zaman restorasyna başlanacağını soruyor.

Atandığı günden bu yana ilçenin sorunlarını çözmek için yoğun çaba harcayarak, mahalleleri tek tek gezerek sorunları yerinde inceleyip, tespitlerde bulunan Kaymakam Nazlı Demir, tarihi yapılarımızdan bir olan Hanbaşı Camiindeki sorunları belirlemek üzere Vakıflar Bölge Müdürü Evsen’i bir kez daha ilçeye davet etti.

Beraberinde teknik elemanlarla ilçeye gelen Vakıflar Bölge Müdürü, Kaymakam Nazlı Demir ile birlikte Hanbaşı camiinde incelemelerde bulunarak, camideki sorunları belirledi. Vatandaşlar, yılan hikayesine dönen Hanbaşı Camii restorasyonunun ne zaman başlayacağını sorarken, daha önce de bir kaç kez inceleme ve eksikliklerin tespitinin yapıldığını, ancak hiçbir işlem yapılmadığını öne sürdüler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA