SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Bir mahalle ve bir mezra karantinaya alındı

Bir mahalle ve bir mezra karantinaya alındı
Bu haber 05 Nisan 2021 - 0:30 'de eklendi ve 102 kez görüntülendi.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla ilçemiz Akkoyunlu Mahallesi ile Toplu Mahallesi Aylar Mezrası karantinaya alındı.

Kaymakam Ramazan Polat başkanlığında İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantı yaptı. Bu toplantıda son dönemde Koronavirüs salgınının yayılımında ilçemizde belirli bölgelerde artış yaşandığı, vaka ve hasta sayılarında yükseliş görüldüğü belirtilmiş ve bu yükselişten dolayı ek tedbirler alınması kararlaştırıldı.

Bu çerçevede alınan kararlar doğrultusunda ikinci bir emre kadar Akkoyunlu Mahallesi ile Toplu Mahallesi Aylar Mezrası’nın karantinaya alınmasına karar verildi.

Kurumlarımızca konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilerek uygulamanın yukarıda belirtilen çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanmasına, tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesine, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27’nci ve 72’nci maddeleri uyarınca; oy birliğiyle karar verilmiştir” denildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA