SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Bir Ödül de Mersin Çermikliler Derneği’nden

Bir Ödül de Mersin Çermikliler Derneği’nden
Bu haber 01 Ocak 2018 - 1:20 'de eklendi ve 343 kez görüntülendi.

-Çermikliler, dernek gecesinde buluştu

 

İlçenin ilk gazetesi olan ve yayın hayatına başladığı 2003 yılından beri çok sayıda ödül sahibi olan Çermik Gazetesi, bir ödül de Mersin’de, Mersin Çermikliler Derneği’nden aldı.

Mersin Çermikliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin, 2’incisini düzenlediği Birlik ve Beraberlik, Dayanışma Gecesine, yurdun dört bir yanından gelen çok sayıda hemşerimiz ile eski CHP Mersin Milletvekili ve Kültür Bakanı İstemihan Talay, sonradan AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özken, ilçemiz Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İstanbul Çermikliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Aslan Balıkçı, Ankara Çermikliler Derneği Başkanı Süphan Sümbül, Adana Çermikliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yöneticileri ile diğer davetliler katıldı.

Gecenin açılışında konuşan Başkan Hüseyin Kahar, derneklerinin 250 üyesi olduğunu, Mersin’de yaşayan Çermiklilerin sayısının ise 15 bin olarak belirlediklerini söyledi. Tüm hemşerilerinin derneğe üye olması çağrısında bulunan Başkan Kahar, özetle şöyle konuştu;

“Bizler Çermik sevdalısıyız. Herkesi seviyoruz. Bizler Mersin Çermikliler Derneği olarak hem doğduğumuz şehrimizin kültürüne, yaşam felsefesine hem de doyduğumuz kültür şehri, dünya kenti Mersin’ize, değerlerimize sahip çıkmak için çalışmalarımız ve birlikteliğimiz devam edecek. Çünkü biliyoruz ki, hayat paylaştıkça güzeldir. Acıları paylaşarak azalttığımız gibi sevinçleri de paylaşarak çoğaltacağız.”

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da yaptığı konuşmada, Çermik’te yürütülen ve yürütülecek projeleri anlattı. Başkan Karamehmetoğlu, Çermik’in şifa dağıtan bir ilçe olduğunu vurgulayarak, bu bağlamda da özellikle hamamlar konusunda yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını, bunun yanı sıra doğal yapının iyileştirilmesi konusunda da çaba harcadıklarını, ilgili kuruluşlarla sürekli temas halinde olduklarını belirterek, geceye katılan herkese teşekkür etti.

-Mersin’i zenginleştirdiniz

Gecede konuşan CHP eski Mersin Milletvekili ve eski Kültür Bakanı İstemihan Talay, Çermikliler Derneği gecesine katılmaktan büyük onur duyduğunu belirterek, “Sizler Mersin’e gelerek Mersin’i kültürünüzle, gelenek ve görenekleriniz ile çalışkanlığınız ile zenginleştirdiniz. Barış abidesisiniz. Sizlere sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

AKP Mersin Milletvekili Hacı Özkan da kendisinin aslen Adıyamanlı olduğunu, Mersin’e geldiğini, çalıştığını ve şimdi de TBMM’nde Mersin’i temsil ettiğini belirterek, insanın doğduğu yerin önemli olduğunu, ama doyduğu yerin de bir o kadar önemli olduğuna dikkat çekti.

Konuşmalardan sonra mahalli sanatçımız Uğur Kemaş sahne aldı ve biri birinden hareketli parçalarla geceye katılanları coşturdu. Daha sonra yine mahalli sanatçımız Ramazan Kocatepe sahne aldı ve güzel eserler sergiledi, Çermikspor için bestelediği marşı ilk kez gecede okudu.

Gecede gazetemize de plaket sunuldu. Gazetemizin Derneğe verdiği destek nedeniyle verilen plaketi, Dernek Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Aslan, gazetemiz kurucusu Bülent Boztepe’ye sundu. Boztepe yaptığı konuşmada, her şeyin Çermik için olduğunu söyledi ve sahibi Çermikliler olan, ilçenin ilk gazetesi Çermik Gazetesiş’nin de bundan sonrada Çermiklilerin yanında olacağını söyledi.

Daha sonra Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu başta olmak üzere geceye katkı sağlayanlara plaketler verildi. Adana DİTAV Başkanı Bayram Tekiş de Mersin Çermikliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Kahar’a plaket verdi.

Düzenlenen gecenin sona doğru ünlü Türk Halk Müziği Sanatçısı hemşerimiz Bedri Ayseli sahneye geldi. Diyarbakır Türküleri ile davetlileri yerinde oturtmayan sanatçı Ayseli, anlattığı Diyarbakır’a özgü fıkralarla da davetlileri güldürdü.

Gece sanatçı bedri Ayseli’nin konseri ile sona erdi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA