SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Bir park da Kale Mahallesi’ne

Bir park da Kale Mahallesi’ne
Bu haber 24 Şubat 2019 - 23:55 'de eklendi ve 476 kez görüntülendi.

-Kale önünde parkın yapımına başlandı…

 

Son yıllarda park yapımı ile dikkatleri üzerine çeken Belediye, bir park da Kale Mahallesi’nde yapımına başlandı. Tarihi Kalenin tam dibinde yapımına başlanan park, mahallede yaşayanlar için en güzel dinlenme alanı olacak.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, daha önce Çukur Mahalle Hacı Musa değirmeni diye tabir edilen yerde ve Sinek Çayı kıyısı ile Çüngüş yolu üzerinde Sümbül dağı üzerinde çöp dökülen alanı çok güzel bir parka dönüştürdüklerini anımsatarak, Diyarbakır yolu üzerindeki atıl durumda olan Meteoroloji Müdürlüğüne ait alanı da girişimleri sonucu Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine park olarak yaptırdıklarını söyledi.

Yıllardan beri ilçede özellikle kadın ve çocukların gidebilecekleri bir parkın olmadığını, göreve gelir gelmez de ilk önce park yapımını öne aldıklarını bildiren Karamehmetoğlu, gazetemize şöyle konuştu;

“Şimdi insanlarımız üç parkta çoluk çocuklarıyla birlikte gönüllerince zaman geçiriyorlar. Buralara koyduğumuz spor aparatlarıyla da spor yapmalarını da sağladık. Gerçekten mutluyuz. Şimdi de Kale mahallemize çok güzel bir park yapıyoruz. Tarihi Kalenin önünde hafriyat ve zemin düzeltme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Belirlenen sürede parkı tamamlayarak Kale Mahallesinde yaşayanlar başta olmak üzere vatandaşlarımızın tümünün hizmetine sunacağız. Kale Mahallesindeki park gerçekten çok güzel olacak. Buraya gidenlerin, Sinek Çayı vadisi ve tarihi Haburman köprüsü gözlerinin önünde olacak. Bu tür hizmetlerimiz sürecektir.Verdiğimiz sözleri mutlaka yerine getireceğiz. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa