SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Bir yanda içme suyu bir yanda doğalgaz doludizgin

Bir yanda içme suyu bir yanda doğalgaz doludizgin
Bu haber 04 Haziran 2018 - 1:41 'de eklendi ve 401 kez görüntülendi.

-Bayrama kadar yüzde 40’ı tamamlanacak

 

DİSKİ tarafından ilçemizde yapımına başlanan içme suyu şebekesi ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yapımına başlanan doğal gaz şebeke işi tam gaz sürüyor. Su şebekesini alan yüklenici firma yetkilileri, bayrama kadar şebekenin yüzde 40’ının tamamlanacağını söyledi.

Mart ayında DİSKİ tarafından başlatılan su şebekesi işi doludizgin sürüyor. İlk olarak Hamambaşında mevcut olan 2 bin metreküplük depoda yenileme çalışmaları tamamlandı, ek olarak 500 metreküplük yeni depo yapıldı. Bunun yanı sıra mevcut arıtma tesisinin yanında 4 bin metreküplük depo ve mevcut 400 metreküplük depoda yenileme çalışmaları tamamlandı.

Aşağışeyhan’dan depoya giden yer altı şebekesi de komple yenilendi. Depolar tamamlandıktan sonra ilçe, yaklaşık 7 bin metreküplük su depolama alanına sahip oldu.

Depolar ve bunların bağlantı hatlarının yenilenmesinden sonra ilçemiz merkezinde de çalışmalar başladı. Hava şartlarının uygun olmaması nedeniyle biraz aksayan çalışmalar tam gaz sürüyor. 68 kilometrelik şehiriçi şebeke döşeneceğini belirten yüklenici firma yetkilileri şöyle konuştu;

“Şu anda Hamambaşı mevki, Fatih Caddesi, Hastane Bölgesi, Kumludere, Kazancı Tepesi, Kale Mahallesi ve Gaffar Okkan Caddesi’nde çalışmaları tamamladık. Şu anda da Diyarbakır Caddesi üzerinde çalışmalarımızı tüm hızıyla sürüyoruz. Ramazan Bayramı’na kadar çalışmaların yüzde 40’ını tamamlamayı planlıyoruz.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA