SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Birinciler ödüllerine kavuştu

Birinciler ödüllerine kavuştu
Bu haber 25 Mayıs 2020 - 0:18 'de eklendi ve 169 kez görüntülendi.

Trafik Haftası sebebiyle “Evdeyim Ama Trafik Kuralları Aklımda” temasıyla düzenlenen dijital resim yarışmasında birinci olan çocuklar ödüllerine kavuştu.

İlçe Kaymakamı Nazlı Demir ve Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’nun destekleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen, “Evdeyim Ama Trafik Kuralları Aklımda” temasıyla düzenlenen dijital resim yarışmasında birinci olan çocuklara; Kaymakam Sayın Nazlı Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdağan, okul müdürleri ve Trafik Polisleri tarafından bisikletleri çocuklara teslim edildi.

Kaymakam Nazlı Demir, her geçen gün trafik bilincinin arttığını, “ağaç yaş iken eğilir” atasözümüzden yola çıkarak çocuklara şimdiden bu bilinci aşılamaya çalıştıklarını söyledi.

Kaymakam Demir, “Her yıl onlarca insan trafikte hayatını kaybederken, ne yazık ki trafik kazalarında yüzlerce de yaralı veriyoruz. Bir de bu trafik terörünün ülkemize maddi zararı da var. Şükürler olsun ki son zamanlarda bu sayılar hızla düşmeye başladı. Her şeyde olduğu gibi trafik bilincinin oluşmasında da eğitim birinci sırada geliyor. Gerek okullarımızda olsun, gerekse de jandarma trafik timleri ve trafik polislerimiz çocuklarımıza eğitim veriyorlar. Bilinçli bir nesil ile bu trafik terörünü en aza indirgeyeceğimize inanıyorum. Dereceye giren çocuklarımızı da tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Diğer dereceye giren çocukların hediyeleri yapılan program kapsamında evlerine teslim edildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA