SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Birlikte Başaralım Projesi” kapsamında okullara kitap dağıtımı

“Birlikte Başaralım Projesi” kapsamında okullara kitap dağıtımı
Bu haber 12 Ocak 2020 - 23:53 'de eklendi ve 81 kez görüntülendi.

İlçemizde yürütülen “Birlikte Başaralım Projesi” kapsamında okullara kitap yardımı yapıldı.

Kaymakam Nazlı Demir öncülüğünde başlatılan, eğitimde kalite ve başarıyı arttırmayı hedefleyen projeye destek, Adana Çermikliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ferat Akay ile esenler Belediye Başkanlığı’ndan geldi.

Projeye destek veren Dernek Başkanı Akay, Ünlü Şair Cahit Sıtkı Tarancı’ya ait kitapları Kaymakamlığa gönderdi. Yine Esenler Belediyesi projeye destek olmak amacıyla Şair-Yazar Sezai Karakoç’a ait kitapları ilçemize gönderdi.

Gönderilen kitapların dağıtımı Kaymakam Nazlı Demir tarafından gerçekleştirildi.

Proje kapsamında her lise,öğrencileriyle yaptıkları görüşmelerden sonra bir şair-yazar belirleyerek eğitim öğretim yılı boyunca o şair-yazara ait kitaplar ve eserler üzerinden öğrencilerle çeşitli sosyal ve kültürel eğitim çalışmaları yapıyor. Dönem sonunda ise o şair-yazarı anmak amacıyla anma programı düzenleyecek.

Projeye desteklerinden dolayı Esenler Belediyesi ve Adana Çermikliler Derneği Başkanı Ferhat Akay’a teşekkür eden Kaymakam Nazlı Demir, okumanın önemine dikkat çekti.

Kaymakam Demir; “İnsan her yaşta okumalıdır. Özellikle sınavlara hazırlanan öğrencilerimizin her gün en az bir sat kitap okumalarını tavsiye ediyorum. Çünkü sürekli okuyarak okuma alışkanlığı kazanılacağı gibi, sınavlarda soruları okuma ve kavrama hızını da arttırır. Okumak, insanın ufkunu geliştirdiği gibi, kelime haznesini de zenginleştirir ve kişinin kendini daha iyi ifade edebilmesini sağlar” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan da proje kapsamında Çermik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Ercan Demirkol Anadolu Lisesi tarafından belirlenen Cahit Sıtkı Tarancı ve Sezai Karakoç’a ait kitapların temininde sağladıkları desteklerden dolayı Esenler Belediyesine ve Adana Çermikliler Dernek Başkanı Ferat Akay’a öğrenciler adına teşekkür etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA