SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Bize yakışmıyor

Bize yakışmıyor
Bu haber 14 Haziran 2021 - 0:43 'de eklendi ve 285 kez görüntülendi.
  • Kuruyemiş Pazarının dış cephesini kırıyorlar

 

İlçemizde kaplaması yeni yapılan kuruyemiş pazarının dış cephesindeki duvarlar bazı kişiler tarafından kırılıyor. Bu ilçemize yakışmıyor.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’nun önem verdiği ve turistik bölgelerin önemli sembollerinden biri olan otantik çarşı ve pazarların ilçemizde de oluşması için yoğun çaba harcadığı, yapımı da kısa süre önce tamamlanan kuruyemiş pazarı bazı kişilerin tahribatına uğruyor.

Diyarbakır bazalt taşı ile giydirme yapılan, üstü kapatılarak hava şartlarından muhafaza edilen, elektrikli kepenk ile güvenliği oluşturulan kuruyemiş pazarına kötü niyetli bazı kişi veya kişilerin zarar verdiği görüldü.

Tarihi Saray Hamamının olduğu yan dış cephe bölümünde taşların kırıldığı, yine dükkanların üzerinde bulunan plastik malzemelerin sökülerek götürüldüğü gözlemlendi. Vatandaşlar, ilçemize yakışmayan bu tür davranışların bir an önce son bulması gerektiğini, yapılan hizmetlerin en güzel şekilde korunması gerektiğini söylüyor.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da “ilçemiz tarihi ve turistik bir ilçe ve biz de ilçemize yakışan hizmetleri yapmak için çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmayla pazarın ö kötü, köhne görüntüsü yok oldu. Hemen arkasına yaptığımız park ile adeta bütünleşti ve oranın bambaşka bir havası oluştu.

Bizim için bu memlekete kim bir çivi çakmışsa onun bizde yeri ayrıdır. Burada bir hizmet yapılmış, bu hizmeti de en iyi şekilde koruyup kollamak hepimizin görevidir. O yüzden değerli hemşerilerimden bu tür kötü niyetli insanlara fırsat vermemelerini istiyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA