SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Bu millet efendi seçmekten yoruldu”

“Bu millet efendi seçmekten yoruldu”
Bu haber 21 Mart 2021 - 23:53 'de eklendi ve 147 kez görüntülendi.
  • DEVA Partisi 1. olağan kongresi yapıldı

Demokrasi ve atılım Partisi’nin 1. olağan kongresi yapıldı. DEVA Partisi İlçe Başkanı Hacı Akdağ, bu milletin efendi seçmekten yorulduğunu söyledi.

DEVA Partisi kongresi, pandemi sürecine uygun olarak bir düğün salonunda gerçekleştirildi. Kongreye İl Başkanı Av. Cihan Ülsen, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve partililer katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından faaliyet raporu okundu.

Açılış konuşmasını İlçe Kurucu Başkanı ve kongredeki yeniden başkan adayı Hacı Akdağ yaptı. Akdağ, bu milletin efendi seçmekten yorulduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Tüm merkez ve kırsal mahallelerimiz ve esnaflarımız defalarca ziyaret edildi. Bu ilçeye inandık ve bu yolda devam ettik. Gittiğimiz her yerde insanlarımız kapılarını gönülden açtılar, üye oldular. Tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum.

Gerek ilçemiz gerekse bölgemiz devletin birçok imkanından mahrum bırakıldı. Çermik’te 500 işsiz mezunumuz var. Hepsi 30 yaşına dayanmış, özel sektörde veya devlette iş bulamayıp çobanlık, garsonluk yapıyorlar, o da bulabilirlerse. KPSS yetmiyor, mülakat gibi bir saçmalık var. Adamı olan memur oluyor. Tek adam rejimi baştan aşağı sürüyor. Biz bu sistemi değiştirmek için yola çıktık. Kızmakla, kenara çekilmekle mücadele olmaz. Hem ülkemize hem milletimize hizmet edeceğiz. Biz, efendi seçmekten yorulduk.”

İlçe Başkanı Akdağ’ın konuşmasının ardından İl Başkanı Av. Cihan Ülsen kürsüye çıktı. İl Başkanı Ülsen;

“Bu kalabalığı ve güzel organizasyonu görünce, Çermik’te kongremizi yapmakta geç kaldığımızı düşünüyorum. Hiçbir ideolojik örgüt içine girmeyen, akrabalığı gözetmeyen bir kadro hareketi olarak yola çıktık. Bizim kadrolarımız, ülkenin derdini kendine dert eden insanların bir araya gelmesiyle olmuştur. Son 3-4 gündür yaşanan olaylar hepinizin malumu. Bütün bu yaşananlar aslında DEVA Partisinin yol hareketini de göstermektedir. Hakça, insan onuruna yakışacak bir düzen kurmak istiyoruz. Korkmamızı, bizim bir araya gelmemizi istemiyorlar. Söyleyeceklerinizi söylemeyin istiyorlar. Bu yüzden bir korku düzeni oluşturmuşlar ama biz korkmadan bu mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Tek adayın yer aldığı kongrede İlçe Başkanlığına Hacı Akdağ yeniden seçilirken, yönetim kurulu üyeleri de şu kişilerden oluştu; Günay Karadağ, Mustafa Akdeniz, Ahmet Karadeniz, İbrahim Demir, Uğur Kemaş, Süleyman Özekinci, Yunus Savcı, Mehmet Kocakaplan, Ramazan Karayiğit, Mustafa Yiğit, Fahri Dağtekin, Vedat Yalçın, Cuma Aslanparçası ve Murat Demir.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA