SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Bu saldırı İslam düşmanlığının dışa vurmuş halidir”

“Bu saldırı İslam düşmanlığının dışa vurmuş halidir”
Bu haber 24 Mart 2019 - 23:55 'de eklendi ve 85 kez görüntülendi.

Köprü-Der İlçe Başkanlığı tarafından Yeni Zelanda’da Müslümanlara yönelik yapılan katliam kınandı. Köprü-Der İlçe Başkanı İdris Kaçmaz, bu saldırının İslam düşmanlığının dışa vurmuş hali olduğunu söyledi.

Cuma Namazı sonrası Hanbaşı Caminde gerçekleştirilen basın açıklamasını Köprü-Der İlçe Başkanı İdris Kaçmaz yaptı. Köprü Der İlçe Başkanı Kaçmaz;

“Yeni Zelanda’da Cuma namazının kılındığı iki camide Müslümanlara düzenlenen ve 50 Müslüman’ın şehit olduğu ve onlarcasının yaralandığı menfur saldırı bizleri derinden yaralamıştır.

Geçmişten günümüze İslami değerleri hiçe sayan, İslam’a ve onun kutsallarına her türlü saldırıyı gerçekleştirenler, bugün yine aynı barbarlıkla Müslümanlara saldırmışlardır. Bu saldırı, İslam düşmanlığının dışa vurmuş halidir. Müslümanlara yönelik sıkça karşılaşır hale gelinen buna benzer saldırılar, bireysel olmaktan çıkarak bilinçli ve sistematik hale gelmiştir. İslam âlemini yakından ilgilendiren bu elem verici saldırının birleştirici kuvvet olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Basın açıklaması sonrası vefat edenler için Fatiha okunması ile basın açıklaması sona erdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA