SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Bulamaç, pestil zamanı

Bulamaç, pestil zamanı
Bu haber 11 Ekim 2021 - 9:07 'de eklendi ve 49 kez görüntülendi.

İlçemizde havaların yavaş yavaş soğumasıyla birlikte bulamaç, pestil ve pekmez yapımı hızlandı. Kaymakam Ramazan Polat, bağ bozumu ve bulamaç yapımına katıldı.

İlçemiz Kaymakamı Ramazan Polat beraberindeki heyetle birlikte ilçemizde üzümün bol yetiştirildiği Kuyu Mahallesinde ziyarete bulundu.

Ziyaret esnasında bağ bozumuna da katılan Kaymakam Ramazan Polat, bulamaç kazanını da karıştırarak üretime katkı sağladı. Bulamaç, pestil ve pekmezin yapım aşamalarını inceleyen Kaymakam Polat, tamamen organik olan el emeği ürünler hakkında İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Güden, üretici ve mahalle muhtarından bilgi aldı.

Kaymakam Polat, üreticilere hayırlı ve bereketli mahsuller temennisinde bulundu. Bu tür ürünlerin ilçe merkezinden çıkarak kısık alandaki ticaretinden çok büyük alanlara yayılması gerektiğini belirten Kaymakam Ramazan Polat, bununla ilgili çalışmalar yürütülebileceğini belirtti. Son zamanlarda ülkemizde organik ürünlere artan rağbete dikkat çeken Kaymakam Polat, bununla birlikte artan pazardan ilçemizin de gereken payı alması gerektiğini vurguladı. Bu tür ürünlerin tam da sağlıklı beslenmek isteyen bireylere hitap ettiğini belirten Kaymakam Polat, bundan üreticilerimizin faydalanması gerektiğini söyledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa