SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Bunu hak etmiyoruz

Bunu hak etmiyoruz
Bu haber 16 Kasım 2020 - 2:44 'de eklendi ve 198 kez görüntülendi.
  • Çüngüş’e 8 otobüs tahsis edildiği iddia edilirken, ilçemize herhangi bir araç tahsisi yapılmadı
  • Şehir içi otobüsümüz Çermik-Çüngüş arası çalışacak

 

İlçemizin şehir içi çalışan otobüsümüz Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Çermik-Çüngüş arasında çalışması için tahsis edildi. İlçemiz şehir içi otobüsünün alınmasıyla birlikte Çüngüş’e 8 otobüsün tahsis edildiği, ilçemize ise tahsis yapılmadığı vurgulandı. Yapılan bu düzenleme biz bunu hak etmiyoruz dedirtiyor.

Belediye Başkanı Mehmet Akdağ döneminde ilçemiz ile Diyarbakır arası sefer yapması için alınan iki otobüsümüz de elimizden gitti. Tüm ilçe belediyelerin Büyükşehir Belediyesine bağlanmasıyla birlikte alınan otobüsler, belediye garajına çekilmiş, kayyum atanmasından sonra otobüslerden biri ilçemize tekrar gönderilerek, şehir içinde kullanılması sağlanmıştı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan son düzenlemeyle elimizdeki tek otobüste gitti. Çüngüşlü siyasilerin ve vatandaşların ulaşımda yaşadığı sıkıntıları sıklıkla dile getirmesinin ardından Vali Münir Karaloğlu, şehir içi otobüsümüzün Çermik-Çüngüş arası sefer yapması için tahsis edildiğini söyledi. Yapılan bu çalışmayla şehir içi toplu taşımayı kullanan vatandaşlar mağdur oldu.

Öte yandan Çüngüş’e ilçemizin toplu taşıma aracıyla birlikte 8 otobüsün tahsis edildiği iddia edildi. Yaşanan durumun kabul edilemez olduğunu belirten vatandaşlar,”Çüngüş gibi bir ilçeye 8 otobüs tahsis edildiği söyleniyor. Bizim ilçemizin var olan toplu taşıma aracı elinden alınıyor. Bunun herhangi bir izahı yok. Biz toplu taşıma aracında artış beklerken, mevcut aracımız da elimizden alındı. Biz bunu hak etmiyoruz. İlgililerin derhal konuya müdahale ederek sorunu çözmelerini bekliyoruz” şeklinde konuştular.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa