SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Burası Çermik, görünüm başka yeri aratmıyor

Burası Çermik, görünüm başka yeri aratmıyor
Bu haber 25 Ağustos 2019 - 23:55 'de eklendi ve 292 kez görüntülendi.

Doğal güzelliği her geçen gün daha da ortaya konulan ilçemiz, geniş katılımlı tanıtım yapılması halinde doğa turizminden çok büyük kazanım elde edeceği belirtiliyor.

Her yıl binlerce yerli ve yabancıların “Kaplıca” turizmi kapsamında geldiği ilçemiz, doğa güzelliği ile de ön plana çıkmaya başladı. Özellikle Sinek Çayı vadisinde giderek daha fazla dinlenme alanları, restoran ve eğlence alanlarının açılması, özellikle çevre il ve ilçelerden çok sayıda haftasonu tatilini ilçede geçirmesine neden oluyor.

Tarihi Haburman köprüsü civarı ile Sinek Çayının çıktığı alan yakınındaki küçük şaleler denilen yere tesisler yapılması ile özellikle hafta sonları ilçeye olan ilgili her geçen gün artırıyor. Atatürk Barajı gölünün oluşturduğu ilçemiz sınırlarındaki koyların turizme açılması ile sadece çevre il ve ilçelerden değil yurdun dört bir yanından insanların ilçeye geleceğini belirten vatandaşlar, şöyle konuştu;

“Sinek çayı vadisi de bahçe sahiplerinin de desteği ile çok iyi tanıtılması gerekiyor. Gerçekten suyun berraklığı ve yeşilin her tonunu görmek mümkün olan Sinek Çayı vadisi çok iyi tanıtılmalıdır. Bunun yanı sıra çay çok temiz tutulmalıdır. Gelişi güzel çöpler atılmamalı, Sinek Çayı kirletilmemelidir. Piknik yapanlar çöplerini mutlaka toplayıp beraberinde getirerek, çöp konteynerlerine atmalıdır. Doğayı mutlaka korumalıyız. Çünkü doğa bize en güzelini veriyor, bizlerde onu korumalıyız.

İlçe gerçekten doğa harikası. Daha keşfedilmemiş bir çok güzelliği olduğu da bir gerçek. Bu nedenle gerekli çalışma yapılmalı, güzellikler ortaya çıkarılmalı, ulaşım kolaylığı sağlanmalıdır. Örneğin yıllardan beri ayakta kalan asırlık ağaçlar belirlenmeli, koruma altına alınmalıdır. Oralarda çevre düzenlemesi yapılıp, insanların oraları ziyaret etmeleri sağlanmalıdır. Elbette bunlar yapılırken, kaplıcamız da geri bırakılmamalı, yeni tesislerle daha modern hale getirilmelidir.”

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa