SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Büyük Mezarlık sil baştan yapılacak

Büyük Mezarlık sil baştan yapılacak
Bu haber 14 Ocak 2018 - 23:58 'de eklendi ve 303 kez görüntülendi.

-Teşekkürler Büyükşehir Belediyesi’ne

 

İlçemizin en eski asri mezarlığına nihayet el atılıyor. Belediye Başkanlığının yazışmaları, Diyarbakır Çermikliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin girişimi ile Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı, mezarlıkta yapacağı çalışmalara başlandığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Kale Mahallesi tarihi Haburman Köprüsü yakınındaki mezarlıkla ilgili ilçemiz Belediye Başkanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığına yazı göndererek, gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

Söz konusu yazışmadan sonra Diyarbakır’daki Çermikliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği de Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda girişime başladı.

Diyarbakır Çermikliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı M. Hanefi Ergenekon, konu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu.

Başkan Ergenekon, mezarlığın düzenlemesi ile ilgili yaptıkları temasların olumlu sonuçlandığını belirterek, şöyle konuştu;

“Görüşmelerimizde ilçemiz Mezarlığının bu yılki yatırım programına alınmasını sağladık. Kesin olarak programa girdi. Yapılacak ihaleden sonra çalışmalara başlanacak.

Mezarlıkla öncelikle çevre düzenlemesi yapılacak. Mezarlık içerisinde mezarlık sahiplerinin mezarlık alanlarının ifrazının yapılmasından sonra yürüyüş yollaarı, ağaçlandırma, ışıklandırma, çevre duvarı düzenlemesi yapılacak, çeşmeler bırakılacak. Belli alanlara oturma alanları yapılacak, ziyaretçiler Kuran-ı Kerim’lerini okuyup, atalarına dualarını yapabilecekler. Böylece diğer şehirlerde olduğu gibi tertemiz bir mezarlık oluşmuş olacak.”

-Teşekkürler

İlçenin en eski mezarlığı olan Asri Mezarlığa Belediyenin ve Çermikliler Derneğinin girişimleri sonucu el atılmasının sevindirici olduğunu belirterek, Başkan Şehmus Karamehmetoğlu’na teşekkür eden Vatandaşlar, şunları söyledi;

“Mezarlık önündeki ucube binanın yıkılmasından sonra mezarlığın önü açıldı, vatandaşlar rahatlıkla gelip ziyaretlerini yapabiliyorlar. Şimdi de mezarlık içinde ve dışında çevre düzenlemesi yapılacak olması son derece sevindiricidir. İnanıyoruz ki Büyükşehir Belediye Başkanlığı mezarlıkla en güzel düzenlemeyi yapacaktır. İfrazın yapılacak olması ile artık herkes burada defin yapamayacaktır. Aile kabristanlarının yeri belli olacağı için muhtemel sorunlar da ortadan kalkacaktır. Mezarlık güzel görünüm alacak.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa