SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Büyük ve küçük paşa hamamlarının parası hazır

Büyük ve küçük paşa hamamlarının parası hazır
Bu haber 09 Nisan 2018 - 0:12 'de eklendi ve 178 kez görüntülendi.

-Turizm sezonu sonunda aslına uygun restore edilecek

 

Hamambaşındaki tarihi Melike Balkıs büyük ve küçük paşa hamamlarının parası hazır. Restorasyon, sezon sonunda bu yılın Kasım ayında aslına uygun olarak yapılacak.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, mevcut aile ve küvetli hamamlarının restorasyonunun Ramazan ayına kadar tamamlanacağını, turizm sezonunun başlaması nedeniyle tarihi büyük ve küçük paşa hamamlarında ise restorasyona daha sonra başlayacaklarını söyledi.

Tarihi Melike Belkıs hamamlarının aslına uygun restore edileceğini, gerekli paranın hazır olduğunu bildiren Başkan Karamehmetoğlu, gazetemize şöyle konuştu;

“Hamamların projesi çizildi ve onaylandı. Yapılacak restorasyonla tarihi hamamlarımızın güzelliği ortaya çıkarılacak. Aslına uygun bazalt taşları kullanılacak, hamamların yanındaki merdivenler ortaya çıkarılacak. Turizm sezonundan sonra önümüzdeki Kasım ayında başlayacağımız restorasyonu belirlenen sürede de tamamlayarak hizmete açacağız. Böylece yeni ve eski hamamlarımızla ilçemize gelecek olan misafirlerimize çok daha hijyen şartlarda hizmet vereceğiz. Her şey ilçemiz için. Biz hamamları yaparken, onu kullanan gerek yerli ve gerekse dışardan gelenlerin de gerekli hassasiyeti gösterip, hamamları en iyi şekilde korumalarını istiyoruz.”

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA