SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Büyük Zaferin 99. Yılı

Büyük Zaferin 99. Yılı
Bu haber 06 Eylül 2021 - 10:32 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

30 Ağustos Zaferinin 99. Yıldönümü törenlerle kutlandı. Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Merve Balıdede; “Bu savaşla Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve şanlı ordumuz bu toprakların ilelebet Türk yurdu olduğunu tescillemiştir” dedi.

30 Ağustos Başkumandanlık Meydan Muhaberesinin 99. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama programı düzenlendi. Düzenlenen programa; Kaymakam Ramazan Polat, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu,  Cumhuriyet Savcısı Ali Emre Özdil, daire amirleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Merve Balıdede yaptı. Üstçavuş Balıdede, bu savaşla Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün ve şanlı ordumuzun bu toprakların ilelebet Türk yurdu olduğunu tescillediğini belirterek şöyle konuştu;

“Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehası ve büyük ordumuzun gücüyle Yunan ordusu ilk olarak Dumlupınar’da bozguna uğratarak, yine Atatürk’ün “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir” diyerek güzel yurdumuza göz diken ihtilaf devletlerinin son kırıntılarını da denize dökmüştür.

Cumhuriyetimizin şanlı ordusu 4-5 ayda yenilebilecek denen 150 bin kişilik Yunan ordusunu kısa sürede imha ederek Zafer Bayramını bizlere yaşatmıştır. İstiklal Savaşı; ölüm kalım savaşıdır. Zafer, acı ve gözyaşıyla yoğrulmuş zaferin adıdır.”

Yapılan konuşmanın ardından tören sona erdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa