SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Büyükşehir’den çiftçilere fidan desteği

Büyükşehir’den çiftçilere fidan desteği
Bu haber 22 Mart 2021 - 0:00 'de eklendi ve 111 kez görüntülendi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yerel üreticiyi desteklemek amacıyla ilçemiz ve Ergani’deki 120 çiftçiye toplam 3 bin adet dut fidanı dağıttı.

Kentte yerel üreticiyi desteklemek, vatandaşların doğal ve sağlıklı gıda ürünlerine ulaşmalarını sağlamak için çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kuru dut ve dut pekmezinin üretim kapasitesini yükseltmek amacıyla ilçemiz ve Ergani’deki çiftçilere toplam 3 bin adet dut fidanı dağıttı. Toplam 120 çiftçinin yararlandığı fidan dağıtımında Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, fidan dikim ve ürün verimliliği konusunda üreticileri bilgilendirdi.

Ergani ilçesinde düzenlenen dut fidanı dağıtımına Ergani Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdulselam Öztürk, Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Nihat Nurbaki, İlçemiz Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Ergani Tarım İlçe Müdürü Murat Çiçek ve çiftçiler katıldı.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, üretimin, toprağın önemine dikkat çekti. Belediye Başkanı Karamehmetoğlu; “Bugün Büyükşehir Belediyesi dağıttığı fidanlarla toprağın, üretimin, emek vermenin ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Sayın Valimiz de bu konuya büyük hassasiyet gösteriyor. Kazanmak için üretmemiz lazım. Çiftçilerimiz verilen destekle birlikte üretimdeki rekoltelerini arttırarak ilçemizin, ilimizin ve dolayısıyla da ülkemizin ekonomisine katkı sunacaktır” şeklinde konuştu.

Dut fidanı dağıtımından dolayı oldukça memnun olan ilçemiz ve Erganili çiftçiler, verilen desteklerden ötürü Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Çiftçilere fidan desteği devam edecek

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun 2021’i sert kabuklu meyve yılı ilan etmesiyle birlikte 17 ilçede çiftçilere, fıstık, badem ve ceviz fidanları hibe edilecek. Toplam 15 milyon lira bütçeye sahip olacak projenin paydaşları Büyükşehir Belediyesi, GAP İdaresi ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olacak. Projeden Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı 5 dönüm ve 100 dönüm araziye sahip olan çiftçiler yararlanacak.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA