SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Büyükşehir’den ‘Evde Kal İş Seni Bulur’ projesi

Büyükşehir’den ‘Evde Kal İş Seni Bulur’ projesi
Bu haber 03 Ocak 2021 - 23:49 'de eklendi ve 157 kez görüntülendi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime ara verilen Sanat ve Meslek Edindirme Kurslarından (DİSMEK) vatandaşların faydalanmaya devam etmesi için ‘Evde Kal İş Seni Bulur’ projesi başlattı. Proje kapsamında kurslar Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarında online olarak yayınlanacak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime ara verilen Sanat ve Meslek Edindirme Kurslarından (DİSMEK) yararlanıp el becerilerini geliştirmek isteyen vatandaşlar için ‘Evde Kal İş Seni Bulur’ projesi başlattı. ‘Pratik Ev Becerileri’ temasıyla Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacak evde yapımı basit ve maliyeti az olan maske dikimi, el sanatları, dekoratif süs yapımı, ev yemekleri ve pasta yapımı gibi birçok günlük işteki pratik bilgiler eğitici ve öğretici videolarla evlere taşınacak.

İstihdama katkı sağlamak, kentte çeşitli iş kollarına kalifiyeli eleman yetiştirmek için hobi ve meslek edindirme amacıyla kurslardan vatandaşları yararlandıran Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde vatandaşların evde kalmaya teşvik etmek ve online kurslarla el becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için belirli aralıklarla yeni videolar paylaşacak.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA