SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Cadde ve sokaklar ilaçlı suyla yıkandı

Cadde ve sokaklar ilaçlı suyla yıkandı
Bu haber 20 Nisan 2020 - 0:02 'de eklendi ve 84 kez görüntülendi.

İlçemizde koronavirüse karşı ilçe genelindeki cadde ve sokaklar, deterjanlı ve ilaçlı suyla yıkanarak dezenfekte edildi.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa zamanda tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs tehdidine karşı ilçemizde önlemler artarak devam ediyor. Belediye ekipleri, ilçenin çarşı merkezinin yanı sıra cadde ve sokakları deterjanlı ve ilaçlı suyla yıkadı.

Yürütülen çalışmalar hakkında açıklamada bulunan Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınına karşı ilçede dezenfekte ve tedbirler açısından etkin çalışmalar yürüttüklerini belirterek, “Belediye olarak koronavirüsün çıktığı ilk günden bugüne kamu kurumları, iş yerleri, toplu taşıma araçları, okullar, ibadethaneler, tüm mahalle, cadde ve sokaklar başta olmak üzere her alanda insan sağlığı açısından etkili olan deterjanlı ve ilaçlı suyla dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürmekteyiz.

Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kurallar çerçevesinde halkımızın yoğun olarak kullandıkları alanlarda dezenfekte çalışmalarını hassasiyetle yürütüyoruz. Koronavirüsün yayılmasını önlemek adına elimizden gelen ne varsa seferber ediyoruz. İnşallah dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü salgınından kısa sürede kurtulacağız. Vatandaşlarımızdan ricamız mecbur kalmadıkça evlerinden çıkmasınlar. İhtiyaçlar, VEFA ve belediye ekipleri sağlıklı bir şekilde karşılanıyor. Çalışmalarımız gece gündüz devam etmektedir.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa